MojAndroid

Už takmer pred mesiacom sa americká spoločnosť OnwardMobility rozhodla obnoviť značku BlackBerry po rokoch neúspechov. Noví majitelia neustále oznamovali, že na smartfóne z roku 2021 s podporou najnovších sietí 5G sa stále pracuje.

Spoločnosť BlackBerry sľubovala vypustenie novinky na trh už v roku 2021, no doposiaľ neboli zverejnené ani jej predbežné fotografie. Projektu sa ujala nová spoločnosť, ktorá sa za krátky čas stretla s niekoľkými problémami. Portál AndroidPolice zverejnil informácie ohľadom celého projektu, ktorý už niektorí fanúšikovia považujú za “mŕtvy.”

Ako to vyzerá s projektom nových majiteľov značky BlackBerry?

Na internetovom portáli CrackBerry sa jeho zakladateľ, Kevin Michaluk, vyjadril k projektu od nových majiteľov dosť kriticky. Po ďalšom mesiaci bez akýchkoľvek správ o novinke označil tento projekt ako mŕtvy.

Podľa informácií OnwardMobility nepostupuje s vývojom projektu kvôli zrušeniu licencie na používanie oficiálneho mena BlackBerry. Pôvodný majitelia značky BlackBerry už pravdepodobne nemajú v pláne pokračovať s výrobou smartfónov. Začiatkom februára totiž predali všetky zvyšné patenty na smartfóny za 600 miliónov dolárov.

Aj keď sme doposiaľ nevideli žiadne fotografie a návrhy pripravovaného smartfónu, inšpiráciou na jeho dizajn bol práve jeho predchodca z roku 2015, BlackBerry Priv. Tento model vynikal hlavne tým, že mal ako jediný zo všetkých modelov operačný systém Android.

BlackBerry Priv
BlackBerry Priv | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Podľa zdrojov sú všetky oneskorenia, ktoré postupne prichádzali počas plánovania novinky zapríčinené dodávateľmi a zmenou postoja generálneho riaditeľa Johna Chena. Ten už počas pôvodného projektu nebol veľmi stotožnený s opätovným vydávaním smartfónu značky BlackBerry a preto sa rozhodol ukončiť podporu pre celý projekt.

Keďže sa nakoniec spoločnosť OnwardMobility dozvedela, že nemôže používať meno značky BlackBerry, rozhodla sa skoncovať s prácou na projekte. Nie je jasné, čo sa bude diať so spoločnosťou OnwardMobility, ktorá bola založená len v roku 2018 po ukončení projektu. Možno nás ešte americká spoločnosť počas roka 2022 prekvapí novým sólovým projektom aj bez použitia iných značiek.

Náš tip
Samsung Galaxy A51 už bude dostávať iba polročné aktualizácie

12.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+