MojAndroid

Spoločnosť BlackBerry priniesla minulý rok na mobilný trh model BlackBerry PRIV. Slabšie predaje boli kompenzované nielen vysúvacou konštrukciu s hardvérovou klávesnicou, ale aj nadštandardnými bezpečnostnými vylepšeniami samotného operačného systému Android. Teraz získava oficiálne ocenenie v rámci “Android Security: 2016 Year in Review” ako jeden z najbezpečnejších Android smartfónov za rok 2016.

Náš tip
Blackberry chytá druhý dych. Je prvým OEM výrobcom po Google, ktorý priniesol aprílovú bezpečnostnú aktualizáciu

Celý tím spoločnosti BlackBerry je patrične hrdý na toto ocenenie. Ide o spoločnosť známu svojim dlhoročným zodpovedným prístupom v otázkach bezpečnosti svojich smartfónov. Bezpečnosť operačného systému Android je však často diskutovanou témou vzhľadom k otvorenosti samotného operačného systému.

Spoločnosť Google však ponúka pravidelné mesačné bezpečnostné aktualizácie. Tie sa následne musia dostať k tisíckam výrobcov, aby ich mohli zapracovať do svojich nadstavieb v Android smartfónoch. Práve spoločnosť Blackberry je však jednou z tých, ktorá pravidelné mesačné aktualizácie dodržuje a pravidelne ich svojim zákazníkom poskytuje.

Náš tip
BlackBerry Aurora oficiálne predstavený. Ponúka výbavu strednej triedy a príjemnú cenu

BlackBerry po opustení svojej vlastnej platformy BB10 a ukončení vývoja hardvéru sa po viacnásobných negatívnych finančných výsledkoch rozhodla zamerať práve na softvér. Stavila na hlboké bezpečnostné prvky na viacerých úrovniach OS Android ako zabezpečené spustenie či overené kryptografické knižnice Certicom FIPS 140-2.

Vo všeobecnosti by sa tak dalo tvrdiť, že okrem modelu BlackBerry PRIV vieme medzi najbezpečnejšie Android smartfóny zaradiť tiež BlackBerry DTEK50, BlackBerry DTEK 60 alebo tiež nedávno predstavený model BlackBerry KEYone so vstavanou hardvérovou klávesnicou podobnou modelu PRIV.

Dostáva aj váš smartfón pravidelné mesačné bezpečnostné aktualizácie? Kúpili by ste si smartfón od spoločnosti BlackBerry so spomínanými výhodami? Svoje postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: Android Community

8.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+