MojAndroid

Vo všeobecnosti je známe, že v skupine cenovo dostupných zariadení pre študentov a základnú online prácu majú svoju dominanciu na svetových trhoch Chromebooky od Googlu. Teraz chce tieto štatistiky prepísať Microsoft, ktorý má priniesť novú odľahčenú verziu svojho operačného systému Windows 10. Ponesie názov Windows 10 S alebo Windows 10 Cloud. Hlavnou výhodou bude dobrý výkon zariadení s touto verziou systému či dlhá výdrž na batériu.

Náš tip
Google vyhlásil, že všetky nové Chromebooky od roku 2017 získajú podporu Android aplikácií

Niečo podobné sa už na trhu objavilo pod označením Windows 8 RT. Išlo o akúsi odľahčenú verziu operačného systému Windows 8. Terajšie snahy Microsoftu smerujú práve na oblasť vzdelávania, kde dominujú Chromebooky. Microsoft chce priniesť zariadenie, ktoré by poskytlo študentom celodennú výdrž na batériu s hodnotou viac ako 10 hodín na jedno nabitie.

V priloženej tabuľke môžete vidieť aj ďalšie špecifikácie v porovnaní s modelom Chromebooku. Nové zariadenie od Microsoftu má priniesť štvorjadrový procesor (pravdepodobne Intel Celeron alebo lepší), 4 GB RAM, 32/64 GB interného úložiska, batériu s kapacitou viac ako 40 WHr a rýchlu eMMC alebo SSD pamäť. Voliteľnou súčasťou bude dotykové pero alebo obrazovka.

Náš tip
Microsoft To-Do má úplne nahradiť Wunderlist, keď bude dostatočne dobrý

Microsoft chce vylepšiť výdrž aj novou “škrtiacou” funkciou, ktorá má prísť v septembrovej aktualizácii Windows 10. Táto funkcia má lepšie organizovať ale najmä obmedziť aktivitu na pozadí a tým razantne vylepšiť výdrž batérie. Viac informácií o pripravovanom zariadení sa dozvieme pravdepodobne už 2. mája. Microsoft pripravuje špeciálnu akciu v New Yorku, kde môže predstaviť nové zariadenie aj s upravenou verziou operačného systému Windows 10.

Náš tip
Acer Chromebook 14 for Work: Chromebook s odolnou konštruckiou

Patríte k používateľom Chromebookov? Myslíte si, že Microsoft svojim novým zariadením bude vedieť konkurovať súčasným Chromebookom? Vaše postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: theverge

24.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+