MojAndroid

Zatiaľ čo u smart hodiniek je podpora mobilných platieb cez NFC čip je dnes už bežná vec, tak v prípade smart náramkov je stále ojedinelá. Populárny smart náramok Xiaomi Mi Band mal síce v 4. a 5. generácii NFC čip, ale len na čínskom trhu. Teraz sa ale podľa portálu TizenHelp dostáva NFC verzia minuloročného modelu Xiaomi Mi Band 4 konečne aj do Európy.

Pre mobilné platby je nutná platobná karta MasterCard

Verzia Xiaomi Mi Band 4 s NFC čipom sa podľa portálu objavila zatiaľ na Ukrajine a v Bielorusku. Pre mobilné platby je potrebné mať aj platobnú kartu spoločnosti MasterCard, ktorá s čínskym výrobcom Xiaomi priamo spolupracuje. Navyše je nutná aj podpora od samotnej banky. Pre nastavenie platieb je nutné ísť do aplikácie Mi Fit a jej sekcie Bank Card option. V nej stačí vyplniť údaje ku karte MasterCard a následne ich potvrdiť pomocou autorizačnej SMS.

Xiaomi Mi Band 4  NFC MasterCard

Dostupnosť a podpora na Slovensku stále neistá

Podľa portálu by sa mala NFC verzia Xiaomi Mi Band 4 v nasledujúcich mesiacoch objaviť aj v ďalších európskych krajinách. Či medzi nimi bude aj Slovensko zatiaľ nebolo potvrdené. Rovnako nebolo oznámené, kedy sa v Európe objaví aj NFC verzia tohtoročného modelu Xiaomi Mi Band 5. Pre mobilné platby bude samozrejme potrebná aj podpora od slovenských bánk.

Xiaomi Mi Band 4

Tie momentálne u smart hodiniek a náramkov podporujú len platobné systémy Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Google Pay je na Slovensku a v Česku funkčný len s Android smartfónom. U smart hodiniek ho spoločnosť Google v našej a susednej krajine blokuje. Platby Samsung Pay u nás nepodporuje ani jedná zo slovenských bánk. Platobné karty MasterCard ale vydáva väčšina z nich, takže by prípadná podpora v smart hodinkách a náramkoch nemusela byť problém.

Náš tip
Sága zakliateho fotoaparátu pokračuje, po Pixeli 2 sa objavuje aj na novších modeloch
28.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+