MojAndroid

Začiatkom tohto roka sa vyskytli problémy s fotoaparátom na zariadeniach Pixel 2. Tentokrát sága pokračuje s novšími Pixelmi. Hovoríme o modeloch Pixel 3, Pixel 3a a Pixel 4.

Pixely majú zakliaty fotoaparát: Aplikácia nefunguje správne na Pixel 2 a novších

Práve fotoaparát je oblasť, v ktorej zariadenia Pixel od Google vynikajú najviac. Teda len, ak ich aplikácia funguje správne. Začiatkom tohto roka sa začali objavovať problémy na modeloch Pixel 2 a postupne sa objavilo množstvo správ, že aplikácia nefunguje správne ani na novších modeloch. Najhoršie na tom je, že Google s tým neurobil nič. Dokonca sa situácia zhoršuje.

Dotknuté zariadenia po zapnutí aplikácie Fotoaparát zobrazia prvky aplikácie, ale cez hľadáčik nič neuvidíte. Ten zostane čierny, ako keby ste si zakryli objektív. Niekedy sa aplikácia odmietne zapnúť, inokedy padne chvíľu po zapnutí. Nepomáha ani použitie aplikácie tretích strán. Týka sa to aj použitia fotoaparátu napríklad v aplikácii Instagram.

Internet je plný hlásení, že aplikácia nefunguje napríklad aj na Pixeli 4.

Zlé recenzie na fotoaparát na smartfóne Google Pixel 2.

Stále nie je jasné, či tieto pády spôsobuje príchod nových veľkých aktualizácií ako Android 10 alebo 11. Google sa rozhodol používateľom trochu pomôcť a vytvoril špeciálnu stránku, venovanú problémom s fotoaparátom na zariadeniach Pixel. Avšak odporúčanie “Vyčistite cache a reštartujte telefón” zjavne nepomáha.

Android Police kontaktovalo Google pred pár mesiacmi, ale nedočkali sa žiadnej odpovede. Skúsili to znova a tak uvidíme, či sa im Google na toto ozve. Ak áno, dáme vám vedieť.

Vlastníci zariadení Pixel tak majú dočasne smolu. Smartfóny rady Pixel od Google sú známe svojou inak skvelou kamerou, ale aj veľkým množstvom chýb, ktoré ich sprevádzajú. Snáď sa aj túto podarí vyriešiť, inak sa to časom podpíše na predajoch smartfónoch Pixel.

27.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+