MojAndroid

Už zajtra by mala spoločnosť Xiaomi predstaviť viacero produktov pre globálny trh. Jedným z nich by mal byť aj smart náramok Xiaomi Mi Band 5, ktorý bol už pred pár týždňami oficiálne uvedený na čínsky trh. Podľa portálu GSMarena mu ale v globálnej verzii bude oproti čínskej verzii chýbať jedná podstatná funkcia.

Bez NFC čipu a s dlhším názvom

Tou funkciou je NFC čip, ktorý majiteľom Mi Band  5 v Číne umožňuje bezkontaktné platby. Túto informáciu potvrdil portugalský portál Techbit, ktorý globálnu verziu smart náramku zrecenzoval. Podľa jeho recenzie má prísť náramok na európsky trh s dlhším názvom Xiaomi Mi Smart Band 5, tak ako to bolo u predošlej generácie.

Xiaomi Mi Smart Band 5 krabica

Portál náramku chváli väčší 1,1-palcový AMOLED displej s rozlíšením 126 x 294 pixelov a svietivosťou 450 nitov, nové športové režimy alebo pohodlnejšie magnetické nabíjanie. Používateľ tak nemusí zakaždým pred nabíjaním vyberať náramok z remienka, ako to bolo nutné u predošlých generácií.

Diaľkové ovládanie fotoaparátu a množstvo vzhľadov displeja

Novinka tiež ponúkne nastaviteľné skratky k funkciám alebo možnosť diaľkového ovládania fotoaparátu smartfónu, čo ocenia napríklad používatelia populárnej aplikácie TikTok. Novou funkciou sú aj dychové cvičenia alebo funkcia funkcia PAI (Personal Activity Intelligence), ktorá nahradí osobného trénera. Vzhľad displeja pôjde personalizovať pomocou množstva vzhľadov hodín.

Xiaomi Mi Smart Band 5 displej

Negatívom je tak iba absencia NFC čipu a bezkontaktných platieb. Pretože ale náramok nevyužíva systém Wear OS, tak podpora platobného systému Google Pay by aj tak nebola prítomná. U čínskej verzie sa dá náramkom platiť tiež len pomocou systémov UnionPay a QuickPass. Vďaka predpokladanej cenovke 30 eur je ale Xiaomi Mi Smart Band 5 stále zaujímavým zariadením.

Náš tip
Regionálni operátori žiadajú zopakovať výber šéfa telekomunikačného úradu
15.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+