MojAndroid

Aktualizované 9. januára 2019 o 15:30:

Po tom, čo bol update v prvej vlne prijatý so zmiešanými reakciami, sme niekoľko týždňov boli odkázaný na pôvodné rozhranie Facebook Messengera. O aktualizácii nebolo nikde počuť, no teraz sa z čista jasna objavila na zariadeniach viacerých používateľov a aj u nás v redakcii. Nezaznamenali sme pritom žiaden update v obchode Play, stačilo jednoducho vypnúť aplikáciu a znovu ju zapnúť a objavilo sa nové rozhranie.

Zmeny oproti poslednému pokusu sme tu zatiaľ žiadne nenašli. Zdá sa, že ide o finálne vypustenie nového dizajnu a či sa vám páči alebo nie, budete si naň musieť zvyknúť. Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom, či už máte nový dizajn aj vy a ako sa vám nová aplikácia pozdáva.

Pôvodný článok:

Všetky patálie, s ktorými sa v poslednom čase potýkal Facebook a jeho generálny riaditeľ, zjavne neovplyvnili ich produkt Messenger. Ten zostáva aj naďalej jednou z najpopulárnejších služieb pre posielanie správ. Nová aktualizácia – Messenger 4 – by mala riešiť preťaženosť tohto nástroja.

Najväčšou novinkou v Messenger 4 je jednoduchšie rozhranie. Doposiaľ mal Messenger až deväť záložiek, ktoré ste mohli prechádzať a ktoré vlastne spôsobovali preťaženosť aplikácie. Messenger 4 znižuje počet kariet iba na tri, a to Chats, People a Discover.

Zmeny sú viac-menej iba vizuálne

Ako naznačuje názov, karta Chats obsahuje všetky správy a ktorá sa otvára ako prvá pri spustení aplikácie. Záložka People obsahuje zoznam všetkých priateľov na Facebooku, možnosť vyhľadávania či zobrazenie priateľov, ktorí sú momentálne online. Napokon karta Discover je miestom, kde je všetko ostatné, a teda podniky, ktorým môžete napísať či hry na hranie.

Funkčnosť po aktualizácii zostáva do veľkej miery rovnaká, rozdiely sú skutočne iba viac-menej vizuálne. Napríklad, v karte Chats sa teraz tlačidlá pre novú správu či videohovor nachádzajú v pravej hornej časti. Taktiež pri scrollovaní konverzáciou budú textové bubliny postupne meniť farby, napríklad z červenej na modrú.

Spoločnosť Facebook uviedla, že pre budúce aktualizácie pracuje na nových funkciách Messengeru, medzi ktoré by mal patriť aj stále populárny Dark Mode.

Aktualizácia bude dostupná pre Android aj iOS zariadenia v priebehu nasledujúcich týždňov.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+