MojAndroid

Aktualizované 9. januára 2019 o 15:30:

Po tom, čo bol update v prvej vlne prijatý so zmiešanými reakciami, sme niekoľko týždňov boli odkázaný na pôvodné rozhranie Facebook Messengera. O aktualizácii nebolo nikde počuť, no teraz sa z čista jasna objavila na zariadeniach viacerých používateľov a aj u nás v redakcii. Nezaznamenali sme pritom žiaden update v obchode Play, stačilo jednoducho vypnúť aplikáciu a znovu ju zapnúť a objavilo sa nové rozhranie.

Zmeny oproti poslednému pokusu sme tu zatiaľ žiadne nenašli. Zdá sa, že ide o finálne vypustenie nového dizajnu a či sa vám páči alebo nie, budete si naň musieť zvyknúť. Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom, či už máte nový dizajn aj vy a ako sa vám nová aplikácia pozdáva.

Pôvodný článok:

Všetky patálie, s ktorými sa v poslednom čase potýkal Facebook a jeho generálny riaditeľ, zjavne neovplyvnili ich produkt Messenger. Ten zostáva aj naďalej jednou z najpopulárnejších služieb pre posielanie správ. Nová aktualizácia – Messenger 4 – by mala riešiť preťaženosť tohto nástroja.

Najväčšou novinkou v Messenger 4 je jednoduchšie rozhranie. Doposiaľ mal Messenger až deväť záložiek, ktoré ste mohli prechádzať a ktoré vlastne spôsobovali preťaženosť aplikácie. Messenger 4 znižuje počet kariet iba na tri, a to Chats, People a Discover.

Zmeny sú viac-menej iba vizuálne

Ako naznačuje názov, karta Chats obsahuje všetky správy a ktorá sa otvára ako prvá pri spustení aplikácie. Záložka People obsahuje zoznam všetkých priateľov na Facebooku, možnosť vyhľadávania či zobrazenie priateľov, ktorí sú momentálne online. Napokon karta Discover je miestom, kde je všetko ostatné, a teda podniky, ktorým môžete napísať či hry na hranie.

Funkčnosť po aktualizácii zostáva do veľkej miery rovnaká, rozdiely sú skutočne iba viac-menej vizuálne. Napríklad, v karte Chats sa teraz tlačidlá pre novú správu či videohovor nachádzajú v pravej hornej časti. Taktiež pri scrollovaní konverzáciou budú textové bubliny postupne meniť farby, napríklad z červenej na modrú.

Spoločnosť Facebook uviedla, že pre budúce aktualizácie pracuje na nových funkciách Messengeru, medzi ktoré by mal patriť aj stále populárny Dark Mode.

Aktualizácia bude dostupná pre Android aj iOS zariadenia v priebehu nasledujúcich týždňov.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Marián Rudkaj

  Takže len h*vno prebalili do nového alobalu.
  To, že ľudia tú App nepoužívajú preto prečo aj Aplikáciu FB im asi nedošlo.
  Plno balastu, zbytočných vecí spolu s vysokou spotrebou batérie.
  Od kedy som odinštaloval FB appku (používam prehliadač) a nainštaloval miesto Messengera verziu Lite tak sa mi výdrž zvýšila cca o 20% ! čo nie je málo. A ako bonus Messenger Lite mi plne vyhovuje pretože slúži presne na to na čo potrebujem a to je chat a nič zbytočné navyše tam nie je. A ako perlička aj dátovo má Lite oveľa menšiu spotrebu ako klasický Messenger. Takže Lite stále ostáva ako lepšia varianta.

  • Kubo S

   nekupoval som si drahý smartfon na to aby som sa obmedzoval..batéria vydrží celý pracovný deň v plnom nasadení a hotovo..je to spotrebný tovar, dá sa vymeniť ak sa zničí..ale určite sa nemienim obmedzovať

   • Marek Bel

    Nie každý si môže kupovať nové veci každý rok. A je šetrní k svojej veci. Treba sa naučiť si vážiť vecí ktoré máme a nie byť rozšafný. ;)

    • Kubo S

     ja tu riešim batériu, tá sa dá pekne vymeniť, nemusím si hneď kupovať nové zariadenie

 • Efan

  Minule ste písali ze čierna téma, tak neviem to ju treba dajak špeciálne aktivovať??? Bo ja ju nemám

  • Vlado

   čierna téma je momentálne len v Beta verzii. Nie je ešte dostupná

   • to musí byť strašný problém vymeniť biely podklad za čierny a písmo čierne za biele alebo sivé🤪😭

    • Vlado

     keby to tak bolo len o tom

 • Majkl233

  Páči sa mi tento iphonový dizajn 🙂 keď tak rozmýšľam messenger mal už toľko nových prostredí…

 • Marek Bel

  Zatiaľ sa nič neudialo, dnes mi aktualizovalo acebook aj Messenger apk na mobile. Ale mám problém, že mi na stolovom počítači na Facebooku nezobrazuje na pravej strane zoznam priateľov na messengeri. Podotýkam nie je to zrolované a nie je tam nič ako by som to otvoril. Mám to nefunkčné už druhý týždeň. Písal som aj na pomoc do facebooku, ale odpovede som sa nedočkal. Nie som, žiadny laik skúšal som všeličo mozžné hľadal som v článkoch nejakú pomoc radu no bez výsledku. Za každú rozumnú radu vopred ďakujem.

+