MojAndroid

Populárna cloudová služba MediaFire sprístupnila novú aplikáciu pre Android, ktorá vám umožní pristupovať k dátam kedykoľvek a kdekoľvek pomocou vášho smartfónu alebo tabletu. Okrem toho ponúka aj možnosť získať 50GB úložný priestor úplne zadarmo. Stačí ak sa teraz zaregistrujete na stránkach mediafire.com a vytvoríte si Free účet, s ktorým sa neskôr môžete prihlásiť aj priamo v aplikácii.

MediaFire pre Android ponúka základné funkcie pre správu súborov, ako napríklad presúvanie, mazanie, sťahovanie alebo zdieľanie. Do svojho cloudového úložiska môžete tiež uploadovať súbory priamo z telefónu či tabletu. Vytvárať môžete nové adresáre a k dispozícii je aj možnosť uploadovať fotografie, ktoré vytvoríte z aplikácie pomocou fotoaparátu. MediaFire vo funkciách spomína aj prácu s dokumentami a možnosť streamovať multimediálne súbory – tie sa po spustení otvoria buď v internetovom prehliadači alebo prostredníctvom externej aplikácie.

  

Aplikácii zatiaľ chýbajú také funkcie ako automatické uploadovanie fotografií alebo pokročilá správa obrázkov či albumov, ktoré ponúka napríklad konkurenčný DropBox. Ten na druhej strane pri voľnej registrácii, dáva svojim používateľom úložný priestor s veľkosťou len 2GB. Výhodou DropBoxu je tiež multiplatformová podpora operačných systémom, na ktorých ponúka plnohodnotnú prácu so súbormi a nielen uploadovanie dát, ako je to v prípade MediaFire. MediaFire pre Android je dostupný zadarmo na Google Play Store.

Verzia: 4.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

17.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+