MojAndroid

Po nedávnom sviatku žien – Medzinárodný deň žien (MDŽ) 8.marca – vznikla zaujímavá situácia. Kým ženy oslavujú svoj deň a muži im prinesú kvietok či sladkosť, niektorým ľuďom vŕta v hlave čosi iné – A KEDY JE MEDZINÁRODNÝ DEŇ MUŽOV???

Prečo je to také dôrazné a dostalo sa to až do článkov? Náležitosť problematiky odhalil Google a jeho najvyhľadávanejšie výrazy Google Trends. Počas sviatku MDŽ totiž vo vyhľadávaní vystrelili kľúčové slová “Medzinárodný deň mužov”. Je to tak, niektorí si uvedomovali, že keď je tu deň žien, mali by mať aj muži svoj medzinárodný deň. Nebojte sa. Existuje.

Vyhľadávanie ukazuje, že muži majú svoj sviatok 19. novembra. Zaujímavosťou sú však ďalšie dáta. O tomto sviatku sa príliš nehovorí, respektíve, príliš sa nad ním nezamýšľa. Vyhľadávanie frázy “Medzinárodný deň mužov” sa totiž v deň ich sviatku ani nedá porovnať s vyhľadávaním frázy “Medzinárodný deň mužov” počas MDŽ. Väčšina ľudí si tak na ten deň spomenie práve počas ôsmeho marca…

Zapamätajte si teda aj 19.november a spravme tak pekný sviatok i mužom. Dajme im najavo, že nám na nich záleží.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+