MojAndroid

Existuje množstvo spôsobov na to, ako zrýchliť smartfón. Dôvodom spomalenia môže byť niekoľko. Vo väčšine prípadov tieto problémy spôsobujú samotní majitelia zariadení. Portál TheSun zverejnil tip od spoločnosti Google, ktorý by mohol aspoň čiastočne zrýchliť váš spomalený smartfón.

Ako opraviť spomalený smartfón?

V prípade, že ste zaznamenali výrazné spomalenie vášho smartfónu, určite odporúčame reštartovať ho. Niekedy dokáže aj takýto jednoduchý krok opraviť spomalený systém. Na mnohých fórach sa taktiež dočítate, že problémy môže spôsobovať nedostatok úložného priestoru alebo jeho preplnenie.

Spoločnosť Google pred niekoľkými týždňami oficiálne predstavila novinku pre platformu Google Play. Ide o archiváciu aplikácií, ktorá dokáže ušetriť množstvo úložného priestoru. Vďaka tejto funkcii platforma automaticky odstráni málo používané aplikácie.

Obchod Google Play - Spomalený smartfón
Obchod Google Play | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ich ikony budú však aj naďalej viditeľné na ploche. Zobrazí sa pri nich malá ikona obláčika, ktorá naznačuje, že aplikácia je archivovaná, no nie je nainštalovaná. Všetky uložené dáta sa vám spustením archivácie uložia a po jej opätovnom nainštalovaní v danej aplikácii nájdete všetky predošlé dáta.

Google upozorňuje používateľov, že spomalenie zariadenia je najviac viditeľné, keď naplníte kapacitu úložného priestoru nad 90 %. Informácie ohľadom úložného priestoru nájdete v nastaveniach smartfónu. Prvým krokom pri uvoľňovaní pamäte by malo byť odstránenie nepotrebných videí a fotografií.

Google Play tmavý režim
Obchod Play – tmavý režim | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Druhou možnosťou je spustenie automatickej archivácie prejdením do nastavení Google Play. Archiváciu je možné spustiť aj počas inštalácie novej aplikácie, kedy sa používateľovi zobrazí okno s možnosťou zapnutia funkcie. Ak vám nepomohla ani archivácia aplikácií, môžete vyskúšať iné spôsoby, ktoré sme opísali v našom článku.

Náš tip
Sú skladacie telefóny naozaj budúcnosťou? Opýtali sme sa umelej inteligencie

25.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+