MojAndroid

Umelej inteligencie ChatGPT sa môžete opýtať prakticky čokoľvek. To, akú odpoveď dostanete, nie je však vždy jednoznačné a odpovede na niektoré otázky sú vývojármi obmedzené. My sme sa nástroja ChatGPT opýtali nevinnú otázku. Zaujímalo nás, ako vidí budúcnosť skladacích telefónov. Takáto bola reakcia.

ChatGPT o skladacích smartfónoch

Skladacie smartfóny prinášajú v súčasnosti množstvo výhod ale aj nevýhod. V súčasnej dobe ide o pomerne novú technológiu, ktorá má časom potenciál sa niekoľkokrát zlepšiť. Existujú však aj všeobecné nevýhody, predovšetkým u skladacích “véčiek,” akými sú napríklad modely Samsung Galaxy Z Flip4, OPPO Find N2 Flip či Motorola razr 2022. Pre potrebu použitia je nutné neustále vykonať krok navyše – otvoriť ich. Ohybné obrazovky sú vyrobené z plastu a preto sú aj náchylnejšie na poškodenie. Takéto telefóny majú tendenciu byť aj hrubšie a ťažšie, čo nepôsobí vo vrecku nohavíc najprívetivejšie. Navyše, zvyknú byť dosť drahé.

Samsung Galaxy Z Flip4 vs Motorola razr 2022
Samsung Galaxy Z Flip4 a Motorola razr 2022 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Zároveň však ide o veľkú inováciu, ktorá po rozvoji môže priniesť výraznú revolúciu vo svete smartfónov predovšetkým z hľadiska na produktivitu. Možnosť nosiť so sebou veľkú obrazovku vo vrecku znie fantasticky, nemyslíte? Vráťme sa však naspäť k tomu, čo si o skladacích mobiloch myslí umelá inteligencia. Sú skladacie smartfóny budúcnosťou?

“Skladacie telefóny sa určite ukázali ako zaujímavá inovácia v smartfónovom svete. Majú schopnosť zmeniť svoj tvar a veľkosť podľa potreby, čím sa stávajú flexibilnejšími a viac prispôsobivými pre používateľov. Navyše, môžu ponúkať väčší displej v skladacom stave, čo môže byť výhodou pre používateľov, ktorí preferujú väčšie obrazovky na prezeranie médií, hranie hier alebo používanie aplikácií na produktivitu.”
“Avšak, zatiaľ čo skladacie telefóny sú zaujímavou technológiou, nie sú ešte úplne vyvinuté na úroveň, ktorá by ich mohla zrovnávať s tradičnými smartfónmi. Môžu mať problémy s odolnosťou, spoľahlivosťou a trvácnosťou. Taktiež môžu byť drahšie a nie sú ešte tak dostupné pre priemerných používateľov ako klasické smartfóny.”
“Takže skladacie telefóny by mohli byť budúcnosťou, ale závisí to na tom, ako sa budú vyvíjať technológie v budúcnosti a ako sa bude zlepšovať ich odolnosť, spoľahlivosť a cenová dostupnosť. Zatiaľ je to stále relatívne nový a nerozvinutý trh, takže musíme ešte počkať na to, ako sa bude vyvíjať.”
Čo teda hovoríte na reakciu obľúbeného chatbota od Open AI? Súhlasíte s ním? Napíšte do komentárov pod článok.
Náš tip
Máte telefón od Samsungu? S touto aplikáciou získate ešte lepšie fotografie
25.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+