MojAndroid

Platforma Android Auto nedávno dostala veľkú aktualizáciu a tak ako to býva, ani teraz sa to neobišlo bez problémov. Na tie v poslednom čase upozorňujú podľa portálu 9to5Google samí majitelia automobilov cez sociálnu sieť Reddit.

Používatelia hlásia problémy s pripojením

Prvým problémom je, že niektorí používatelia systému Android Auto tvrdia, že sa ich Android smartfóny správne nepripájajú k automobilu správne. Neustále sa im ukazuje upozornenie „Hľadá sa Android Auto“ a platforma sa na displeji auta v skutočnosti nikdy nezobrazí. Navyše sa tento problém  deje pri káblovom aj bezdrôtovom pripojení.

Opel Mokka-e
Problém sa prejavuje aj pri káblovom pripojení | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Problém sa prvýkrát objavil začiatkom mája a pretrvával aj vo verzii systému Android Auto 9.4, 9.5 a 9.6. Podľa niektorých používateľov sa problém vyriešil pri vrátení sa späť na verziu Android Auto 9.3. Novšie aktualizácie taktiež spôsobujú náhodné odpojenia systému Android Auto. To sa deje hlavne pri káblovom pripojení.

Jeden z používateľov zistil, že problém sa vyrieši prechod na bezdrôtový adaptér Motorola MA1. Podobné problémy sú v systéme Android Auto pomerne bežné a spoločnosť Google ich zvyčajne opraví v ďalších aktualizáciách. Opravnú aktualizáciu zatiaľ nepotvrdila, že sa oprava pripravuje, ale keď sa tak stane, tak systém Android Auto určite okamžite aktualizujte.

Náš tip
Android 14 konečne prinesie funkciu batérie, ktorú iOS má už dlho
8.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+