MojAndroid

Spoločnosť MasterCard nám dnes na tlačovej konferencii predstavila príchod na slovenský trh s globálnou platobnou službou MasterPass. Túto službu zavádza v spolupráci s ČSOB, ako prvou bankou na Slovensku. Vďaka MasterPassu môžete realizovať platby na internete – najskôr si nainštalujete niektorú z existujúcich digitálnach peňaženiek MasterPass, kde si zaregistrujete svoju platobnú kartu či predplatenú kartu. Tiež zadáte aspoň jednu doručovaciu adresu. Pri nákupe už potom len stlačíte platobné tlačidlo MasterPass a služba vás vyzve k zvoleniu platobnej karty a dodacej adresy vo svojej digitálnej peňaženke. Transakciu následne potvrdíte.

Úlohou ČSOB banky je poskytnutie platobnej brány pre transakcie zo strany obchodníka. Samotní používatelia však už nemusia byť nutne klientom ČSOB, teda môžu využívať na zaplatenie iné banky. Nákup online sa tak zjednoduší, nakoľko už nemusíte opäť zadávať číslo karty a ostatné informácie.

„Ide o certifikovanú digitálnu peňaženku, ktorá umožní klientom jednoduchým klikom bez prepisovania údajov o karte zaplatiť na internete. ČSOB ponúka túto službu všetkým svojim internetovým obchodníkom akceptujúcim platby kartou na internete bez navýšenia poplatkov. Považujeme to opäť za jednu z praktických inovácií, čím chceme našim zákazníkom zvyšovať komfort pri platení a zjednodušovať procesy,“ hovorí Branislav Straka, člen predstavenstva a vrchný riaditeľ pre platby, elektronické distribučné kanály a ICT ČSOB.

„Užívateľ môže kúpiť tovar, službu alebo napríklad cestovný lístok priamo z mobilného telefónu, a to cestou do práce. Nemusí niekde na verejnosti vyťahovať platobnú kartu a opisovať z nej údaje pre dokončenie platby. Vďaka MasterPassu toto odpadá,“ dodáva Richard Walitza, VP pre mobilné platby a inovácie MasterCard pre ČR, SR a Rakúsko.

Viac informácií, ako aj rozhovor vám sprostredkujeme v nasledujúcom nedeľnom VIDEOblogu Čo týždeň dal 3/2016.

Zdroj: rozhovor, tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+