MojAndroid

Spoločnosť Google pre svoj operačný systém Android poskytuje množstvo aplikácií. Väčšinou ide sofistikované aplikácie prepojené s jej internetovými službami. Tentokrát však uviedla jednoduchú aplikáciu Magnifier, ktorú už sme mohli vidieť na nedávno predstavených svaljkových smartfónoch Google Pixel 8. Podľa portálu PhoneArena bude určená len pre zariadenia značky Pixel.

Magnifier sa dá nazvať smart lupou

V dnešnej dobe, v ktorej takmer každý človek denne pozerá na displej smartfónu alebo počítača, nie je zhoršení zrak ničím neobvyklým. A najviac to taký človek pocíti, keď má prečítať malý text. A práve pre tieto prípady vydala spoločnosť Google aplikáciu Magnifier, ktorá sa dá nazvať aj smart lupou. Využíva k tomu fotoaparát smartfónu na priblíženie objektov, čo uľahčuje zobrazenie malého textu alebo detailov objektu.

Google Magnifier
Google Magnifier | Zdroj: PhoneArena.com

Vďaka tomu je užitočná v rôznych situáciách. Napríklad sa dá použiť na čítanie malého textu v ponukách, značiek alebo štítkov. Môže sa tiež použiť na zobrazenie podrobností na objekte, ako je sériové číslo na časti zariadenia alebo dátum spotreby na potravinovom produkte. Zároveň je možné aplikáciu použiť aj na priblíženie vzdialeného textu, ako je napríklad billboard alebo značka ulice.

Ako používať aplikáciu Magnifier?

Ak chcete aplikáciu použiť, jednoducho ju otvorte a nasmerujte fotoaparát na objekt, ktorý chcete zväčšiť. Aplikácia automaticky priblíži a upraví obrázok tak, aby bol dobre viditeľný.  Po nasnímaní obrázka môžete pokračovať v úpravách filtra, kontrastu a jasu. V pravom hornom rohu ho môžete odoslať do Google Lens na analýzu, skopírovanie textu a prevod textu na reč.

Google Magnifier
Google Magnifier | Zdroj: PhoneArena.com

K dispozícii je tiež ukladanie do nového priečinka a možnosť zdieľania. Aplikácia vyžaduje model Pixel 5 alebo novší. Pixel Fold a Pixel Tablet momentálne nie sú podporované. Okrem dlaždice v rýchlom nastavení môžete aplikáciu zapnúť pomocou funkcie rýchleho poklepania. Nastavíte ho podľa nasledujúcich krokov:

 1. Otvorte v smartfóne Nastavenia.
 2. Prejdite na Systém > Gestá > Rýchle klepnutie.
 3. Zapnite možnosť Použiť rýchle poklepanie
 4. Vyberte Otvoriť aplikáciu > Nastavenia > Magnifier
 5. Teraz môžete spustiť Magnifier dvojitým poklepaním na zadnú stranu smartfónu
Lupe
Lupe
Developer: Google LLC
Price: Free
 • Lupe Screenshot
 • Lupe Screenshot
 • Lupe Screenshot
 • Lupe Screenshot
 • Lupe Screenshot
 • Lupe Screenshot
 • Lupe Screenshot
Náš tip
Amazfit Active sú kópiou Apple Watch so 14-ďnovou výdržou
8.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+