MojAndroid

Amazfit dnes už patrí najpopulárnejším výrobcom smart hodiniek, ktoré nestoja veľa a zároveň ponúka špičkové parametre. Tento čínsky výrobca teraz oznámil nové smart hodinky, ktoré sú určené pre globálny trh, s názvom Amazfit Active. Informáciu priniesol portál GizmoChina.

Výdrž na jedno nabitie až 14 dní

Novinka ponúkne veľký 1,75-palcový AMOLED displej s rozlíšením 450 x 390 pixelov a pekný dizajn so štvorcovým ciferníkom, ktorý vám môže pripomínať sériu Apple Watch. Táto podobnosť určite nie je náhodná. Zatiaľ čo však výdrž Apple Watch sa počíta v pár dňoch, tak Amazfit Active vydržia fungovať až 14 dní. Dôvodom je hlavne vlastný operačný systém Zepp OS 2.0 s hlasovým asistentom Amazon Alexa a stovkou ciferníkov.

Amazfit Active
Amazfit Active | Zdroj: GizmoChina.com

Hodinkám nechýba ani GPS čip pre presnejší záznam športových aktivít a navigáciu. So zapnutým GPS vydržia hodinky fungovať nepretržite až 16 hodín. Vodotesnosť certifikácie 5 ATM zas zaručuje možnosť povrchového plávania. Hodinky sú pritom veľmi ľahké, keďže vážia len 24 gramov bez remienka. Dôvodom nízkej hmotnosti je plastové telo, čo sa dá samozrejme brať aj ako mínus.

Amazfit Active
Telefónne hovory a hlasový asistent Amazon Alexa | Zdroj: Aliexpress.com

Plusom je potom tlačidlo na pravej strane tela pre lepšie ovládanie a možnosť telefónnych hovorov cez rozhranie Bluetooth 5.3. Zo zdravotných funkcií nechýba monitorovanie srdcovej frekvencie, okysličenia krvi (SpO2), ako aj ďalšie bežné zdravotné ukazovatele. Smart hodinky Amazfit Active je možné zakúpiť vo farbách Midnight Black(čierna) a Petal Pink(ružová).za 181 eur napríklad z obchodu AliExpress.

Náš tip
Android 14, nové Pixely, Galaxy S23 SE a oveľa viac | Prehľad týždňa

 

8.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+