MojAndroid

Automobilový výrobca Local Motoros na výstave North American International Auto Show predstavil svoj najnovší model auta vytlačeného na 3D tlačiarni. Automobilka je zvláštna práve tým, že dizajn svojich automobilov ponecháva na návrhoch komunity. Najnovší model s názvom Strati bol však na výstave netypický ešte tým, že výrobca sa ho rozhodol celý vytlačiť práve tam. Celé vybavenie pre tlačenie nezabralo viac miesta ako bežný nábytok pre menší byt.

Vytlačenie jednotlivých komponentov trvalo približne 44 hodín, po ktorých sa pospájali, vyladili a dali automobilu jeho finálny vzhľad. Pohonná jednotka je tvorená elektrickým motorom. Celý návrh a poskladanie automobilu sa môže navyše realizovať v menšej továrni s rozlohou približne 40-tisíc metrov štvorcových. Spoločnosť plánuje otvoriť dve takéto továrne v Knoxville a blízko Washingtonu DC. Práve tam by sa mali začať predávať prvé na 3D tlačiarni vytlačené automobily.

14.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+