MojAndroid

Vďaka hudobným streamingovým službám, akými sú Spotify, Apple Music či Google Play Music, sú dnes klasické hudobné prehrávače minulosťou. Napriek tomu sa však stále nájde zopár jedincov, ktorí odmietajú naskočiť na trend streamovania a radšej si hudbu uložia priamo do svojho zariadenia.

Šikovný prehrávač s niečím navyše

Obchod Play ponúka týmto používateľom desiatky, ba až stovky aplikácií, ktoré sú na prehrávanie hudby z úložiska telefónu určené. Po novom medzi ne patrí aj aplikácia s názvom Libre Music, ktorá pochádza od jedného z členov XDA fóra. Dannydamsky vytvoril tento kus softvéru sám úplne od základov a sprístupnil k nemu aj zdrojový kód. Tento FOSS hudobný prehrávač (Free Open Source Software) je špecifický v tom, že ako jeden z mála podporuje CUE sheet.

Ľuďom, ktorí sa hudbou zaoberajú viac ako len bežní poslucháči, je tento pojem veľmi dobre známy. Ak však nemáte najmenšieho poňatia, že o čom je tu vlastne reč, ide o textový dokument obsahujúci metadáta o danej pesničke. Tento textový dokument je v každej pesničke vložený, pričom obsahuje informácie o názve, autorovi, dĺžke pesničky, ale aj o jej žánre, tagoch a albume, pod ktorý patrí. Vďaka tomu sa vám v tejto appke všetky pesničky prehľadne zoradia do kategórií.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

To však nie je všetko, čo Libre Music dokáže. Bez ťažkostí vám prehrá piesne v najpopulárnejších formátoch (MP3, FLAC či WAV). Zároveň disponuje moderným material dizajnom, ktorého farebnú schému si môžete prispôsobiť podľa seba. K dispozícii je aj čierna téma, ktorá je medzi používateľmi vďaka rozšírenosti AMOLED panelov čoraz obľúbenejšia.

8.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+