MojAndroid

Napriek tomu, že juhokórejská spoločnosť LG skončila s výrobou smartfónov už v lete, tak niektoré jej modely na trhu sa ešte môžu tešiť zo softvérovej podpory. Jeden z jej posledných prémiových modelov, LG WIng, s otočným sekundárnym displejom, sa teraz podľa portálu AndroidCentral dočkal aktualizácie na Android 11.

Výrobca musel Android 11 upraviť pre sekundárny displej

LG Wing nebol príliš úspešným smartfónom, ale určite bol jedným z najoriginálnejších zariadení v minulom roku. Za jeho primárnym displejom sa totiž skrýva druhý s uhlopriečkou 3,9 palca, ktorý sa odhalí pootočením kruhového mechanizmu. Sekundárny displej sa dá využiť napríklad ako klávesnica, gamepad alebo pre zobrazenie iných prvkov aplikácií, ktoré by inak zaberali miesto na primárnom displeji.

LG Wing
LG Wing | Zdroj: GSMArena

LG Wing dostáva Android 11 v čase, keď väčšina iných zariadení očakáva aktualizáciu na systém Android 12. Pre spoločnosť LG to teda nie je príliš  chvályhodné. Treba si tiež uvedomiť, že výrobca musel Android 11 upraviť pre využitie na dvoch displejoch. Niektoré funkcie Androidu 11 boli preto ešte dodatočne upravené.

Upravené funkcie:

  • Upravené bubliny pre konverzácie, ktoré vás upozornia na novú správu.
  • Bezdrôtové núdzové upozornenie: zmenené z LG APK na Google APK v R-OS.
  • Tap&Pay: Funkcia Tap&pay sa presúva pod Nastavenia pripojených zariadení NFC. Tap&pay sa zobrazí, keď je NFC zapnuté, a zmizne, keď je vypnuté.
  • Mobile Hotspot: Odstránená Správa pripojení a ponuka režimu 802.11.

Pre LG Wing by to nemala byť posledná systémová aktualizácia. Má prisľúbený aj Android 12, respektíve Android 13.  Aktualizácia je distribuovaná formou OTA updatu. Jej dostupnosť sa dá overiť v sekcii Nastavenia > Aktualizácie systému > Vyhľadať novú aktualizáciu systému. Pred inštaláciou sa určite uistite, že je batéria vášho smartfónu nabitá aspoň na 70 % jej kapacity.

Náš tip
Ako bude vyzerať čistý Wear OS 3.0 pre smart hodinky?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+