MojAndroid

Google predstavil tento rok počas Google I/O hneď tri modely inteligentných hodiniek. Už nejaký čas sú dostupné LG G Watch a Samsung Gear Live, no ešte stále sme sa nedočkali oficiálneho predstavenia dlho očakávaného modelu od Motoroly – Moto 360. Hodinky s okrúhlym dizajnom si vyslúžili najviac pozornosti a všetko nasvedčuje tomu, že hneď pri predstavení budú mať konkurenciu aj od spoločnosti LG.

Tá uverejnila upútavku na svoj nový produkt, ktorým sú bez pochýb práve inteligentné hodinky s okrúhlym dizajnom. Námet kruhového tvaru je vidieť naprieč celým videom a hoci pôsobí upútavka záhadným dojmom a veľa informácií neprezrádza, to najpodstatnejšie je z nej zrejmé. Nový model by mal byť predstavený budúci týždeň v Berlíne chvíľu po tom, ako budú uverejnené hodinky Moto 360. Model od kórejskej spoločnosti by mal niesť označenie LG G Watch R.

Zdá sa, že nové hodinky od LG boli pripravované už veľmi dlho a budú zverejnené iba necelé tri mesiace po prvých inteligentných hodinkách spoločnosti. To znamená, že s najväčšou pravdepodobnosťou boli vo vývoji spolu s prvým modelom LG G Watch a spoločnosť mala od začiatku naplánovanú stratégiu pre nový segment trhu. LG však nie je jediný výrobca, ktorý by mal počas konferencie IFA predstaviť nové inteligentné hodinky. Svoje prvé modely by mali predstaviť aj HTC či Asus, a tak sa zdá, že tohtoročná konferencia v Berlíne bude orientovaná najmä na inteligentné príslušenstvo.

lgwatch2c

Z videa sa toho o nových hodinkách nedozvieme veľmi veľa, no okrem kruhového tvaru zaujmú aj tlačidlom na bočnej strane zariadenia. To na LG G Watch prítomné nie je a okrem klasického elegantného vzhľadu zrejme umožní lepšie ovládať samotné zariadenie. Našťastie, na detaily okolo nových hodiniek nebudeme musieť čakať veľmi dlho, keďže konferencia IFA začína už budúci piatok.

Zdroj: YouTube via engadget

25.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+