MojAndroid

Juhokórejskej spoločnosti LG sa na poli predaja smartfónov nedarí tak, ako jej domácemu konkurentovi spoločnosti Samsung. Finančné čísla spoločnosti dokonca naznačujú, že nebyť mobilnej divízie, tak by spoločnosť bola výrazne zisková. LG pritom v posledných rokoch predstavilo viacero dobre hodnotených smartfónov. Modelom LG V30 alebo LG G7 ThinQ napríklad nič zásadne nechýbalo. A práve ďalšia generácia druhého menovaného sa bude snažiť vrátiť LG na prvé priečky predajnosti. Smartfónu LG G8 ThinQ by k tomu mohol pomôcť aj nový typ revolučného displeja.

Spoločnosť LG na januárovom veľtrhu CES v Las Vegas ukázala technológiu sound-in-display (SoD). Práve tú teraz využije v modeli LG G8 ThinQ, ktorý dostane Crystal Sound OLED (CSO) displej. Jedná sa o inovatívnu technológiu, ktorá premení OLED displej na audio zosilňovač. Vďaka vibráciám displeja dokáže pomôcť klasickým stereo reproduktorom zvýšiť hlasitosť a basy hrajúcej hudby. Táto technológia by mohla vynahradiť jedno zásadné negatívum novinky. LG G8 ThinQ totiž nebude mať snímač odtlačkov priamo v displeji ako jeho konkurencia, ale opäť len na zadnej strane tela. Predstavenie novinky by sa malo uskutočniť 24. februára na kongrese MWC 2019 v Barcelone.

Náš tip
LG predstavilo na ISE 2019 priehľadné OLED displeje
16.2.2019
Zdroj: PocketNow
 • Peter Kmec

  Radšej snímač vzadu, ako v displeji od Samsungu, kde na ochrane displeja bude musieť mať človek vyrezanú dieru…

  • čitateľ

   Ďalšie? Načo tam potom dávajú tie Gorila sklá? Ja napríklad už žiadne ďalšie už nedávam.

   • Peter Kmec

    Gorilla Glass 5 je mäkšia ako Gorilla Glass 4 a 3. Čiže sa rýchlejšie a jednoduchšie (a to celkom podstatne) poškriabe. Akurát pri páde vydrží niečo viac.
    Takze aspoň tá obyčajná fólia proti škrabancom by mala byť základ ak si chceš ochrániť displej pred bežnými vlásočnicovými škrabancami… Na to ďalšia ochrana…

+