MojAndroid

Spoločnosť LG je veľmi zaujímavým výrobcom smartfónov. Hoci celosvetové predaje telefónov nie sú na najhoršej úrovni, mobilná divízia dlhodobo veľmi nerastie a u nás sa smartfóny LG takmer vytratili z ulíc tak, ako je to napríklad v prípade značky HTC. Je tu však jeden veľký rozdiel – mobilná divízia je iba jednou z množstva, ktorými kórejská spoločnosť disponuje. Aj napriek nie najlepším predajom v posledných rokoch tak LG dokáže produkovať skutočne atraktívne telefóny, ktoré kvôli menšiemu množstvu predaných kusov často preletia pod radarom prípadných záujemcov o novú vlajkovú loď. V prípade špičkového modelu LG G7 ThinQ by to však bola veľká škoda.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Balenie: Štýlový štandard

V balení od LG G7 ThinQ nájdete všetko, čo by ste tu mohli očakávať. Okrem nabíjacieho adaptéru a USB-C kábla nechýba potrebná dokumentácia a nástroj na výber SIM karty. Príjemným bonusom sú kvalitné slúchadlá s 3,5mm jackom a káblom odolným proti zamotaniu. Celá krabička má pritom pomerne miniatúrne rozmery a nijako nevyčnieva z radu.

Konštrukcia a dizajn: Žiadne výstrednosti, iba štýl

LG G7 ThinQ je telefón, ktorý svojím dizajnom nijako nevytŕča z radu súčasných vlajkových lodí. A myslíme to doslova. Dizajn telefónu je až taký “bežne aktuálny”, že si ho poľahky môžeme pomýliť hneď s niekoľkými inými zariadeniami na trhu. V prípade G7-čky to však vôbec nie je na škodu. Tam, kde iní výrobcovia robia kompromisy, ide LG vlastnou, overenou cestou. Zaužívaný recept doplnil výrobca o niekoľko šikovných prvkov a výsledkom je krásny a zároveň praktický smartfón.

Telo telefónu má rozmery 153,2 x 71,9 x 7,9 mm a ručička váhy sa zastavila na 162 gramoch. Do pozornosti dávame najmä prostredný rozmer – niečo vyše 7 cm na šírku znamená, že telefón je skutočne úzky a napriek veľkému 6,1“ displeju ho bez problémov udrží v ruke aj používateľ s menšími rukami. Horšie to už bude s dosiahnutím palcom do protiľahlého rohu. Tu ale zasa pomôže fakt, že okrem minimálneho rámika po troch stranách má telefón aj skutočne úzku bradu. Ide tak o jeden z modelov so skutočne skvelým pomerom displeja k prednej strane – 82,6 %.

Telo telefónu je vyrobené zo skla a kovu, čo nie je žiadna novinka. Prednú aj zadnú stranu pokrýva odolné sklo Gorilla Glass 5. Vpredu nechýba výrez v hornej časti displeja, ktorý ukrýva prednú kameru, reproduktor a potrebné senzory. Elegantne zakrivené sklo prechádza do zrezanej hrany a postupne do prakticky zahnutého rámu.

Ten uchováva všetky potrebné prvky. Napravo nájdeme tlačidlo napájania, naľavo sú to dve tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a jedno špeciálne – pre spustenie Google Asistenta. Hoci ide o praktickú funkciu, pre väčšinu používateľov je takéto tlačidlo zbytočné. Hoci v nastaveniach telefónu nie je možné zmeniť jeho funkciu, aspoň ho poľahky úplne vypnete a nebudete tak omylom spúšťať Asistenta.

V hornej stene nájdete zásuvku pre SIM/microSD kartu a jeden mikrofón. Celkom dole vás okrem štrbinky reproduktoru a USB-C portu poteší aj 3,5mm jack pre slúchadlá. Tam, kde sa ostatní výrobcovia obraňujú slovom „inovácia“ si LG robí všetko po svojom. Tento jack je jeden z najkvalitnejších, aké v telefónoch nájdete a jeho plný potenciál využijete najmä s kvalitnejšími slúchadlami.

Zadná strana tiež nie je ničím výnimočná, no zároveň tu nič dôležité nechýba. Dve šošovky fotoaparátu sú uložené hore v strede vo vertikálnom zoskupení. Nechýba tu LED dióda blesku, laserové zaostrovanie a prakticky umiestnený skener odtlačkov prstov. Zadnú stranu potom dotvára iba logo s označením telefónu, logo výrobcu a potrebné certifikačné informácie.

Ako už býva dobrým zvykom, zadný kryt je zahnutý po všetkých štyroch stranách. Telefón tak lepšie padne do ruky, no zároveň sa aj poriadne kĺže. Chválime ale iba minimálne vystúpenie fotoaparátu zo zadnej steny, čo ale ešte viac pridáva na klzkosti telefónu.

Hoci telefón pôsobí na prvý pohľad pomerne jednoducho, pri používaní oceníte zmysel inžinierov z LG pre detail ako aj fakt, že telefón je napriek peknému dizajnu veľmi praktický. Port pre slúchadlá je obrovské plus a nechýba ani odolnosť voči vode a prachu s certifikátom IP68. Všetky prvky konštrukcie sú zároveň veľmi kvalitné, vrátane tlačidiel so skvelou odozvou a funkčnosťou. LG G7 ThinQ tak svojím dizajnom rozhodne neurazí, no zároveň nebude ani vyčnievať z radu kontroverziou. Nám sa takéto riešenie páči a zrejme iba malá časť používateľov bude vyslovene proti nemu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
14.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+