MojAndroid

Technologický pokrok každej zo značiek je prezentovaný počas roka na niekoľkých výstavách. Jednou z nich je aj Integrated Systems Europe, ktorá sa momentálne koná v Amsterdame. Tam kórejský gigant LG predstavil nový typ displejov: priehľadné OLED displeje.

Nielen pre veľké spoločnosti

Priehľadný displej je asi jednou z futuristických vízií mnohých ľudí. No a čo by sa pred pár rokmi zdalo ako nedosiahnuteľné, je dnes realitou. Tak si možno aj z filmov pamätáte zariadenia s priehľadnými displejmi. Kto by to bol povedal, že niečo takéto sci-fi si o pár rokov budeme obzerať na výstave?

Nový priehľadný OLED displej má priehľadnosť 38 percent, zobrazuje obsah a zároveň je cezeň vidno
Nový priehľadný OLED displej má priehľadnosť 38 percent, zobrazuje obsah a zároveň je cezeň vidno

Nový OLED displej LG je podľa výrobcu priehľadný na 38%. Hneď si asi viete predstaviť, že by ste chceli smartfón s takýmto displejom. No oni okrem toho plánujú využitie priehľadných displejov aj v obchodoch, múzeách a podobne. Nakoniec aj na nejakej tej výstave sa môže hodiť. Viac o nich si môžete prečítať tu.

Magická fólia, ktorá urobí zo skla displej

Okrem OLED displeja sa kórejský výrobca stihol na výstave pochváliť aj displejom – fóliou. Dá sa prilepiť na všetky druhy skla a následne odstrániť bez akéhokoľvek poškodenia. Priehľadnosť je v tomto prípade až 73 percent. Využitie je naozaj veľmi široké a potenciál veľký.

Priehľadná displejová fólia sa dá pripevniť na všetky druhy skla a bez poškodenia zase zobrať
Priehľadná displejová fólia sa dá pripevniť na všetky druhy skla a bez poškodenia zase zobrať

Uvidíme, koľko potrvá, než sa priehľadné OLED displeje ujmú na trhu. Čo si o tom myslíte vy? Zanechajte nám svoj názor v diskusii pod článkom.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Polovica smartfónov bude mať v roku 2020 OLED displeje
Náš tip
LG G8 ThinQ: Čo všetko už vieme o pripravovanej vlajkovej lodi
8.2.2019
Zdroj: Pocketnow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+