MojAndroid

OLED displeje sú pomerne novou technológiou v porovnaní so zaužívanými LCD displejmi. Napriek tomu, že ich vývoj napreduje míľovými krokmi, niektorí významní výrobcovia naďalej preferujú klasické LCD. Príkladom môže byť Apple, o ktorom sa už niekoľko rokov hovorí o zmene obrazového panela za modernejší AMOLED. Avšak podľa najnovšej analýzy sa bude už v roku 2020 predávať polovica smartfónov s OLED displejmi.

Náš tip
Ochrannú fóliu z displeja môžete spokojne strhnúť. Trend je novinka WOWFIXIT – ochranná vrstva z tekutého skla

Spoločnosť WitsView verí, že za rapídnym rozšírením OLED displejov budú stáť hlavne čínski výrobcovia. Napríklad smartfón Xiaomi Redmi Pro používa OLED displej od čínskeho výrobcu a nie od Samsungu, ktorý ovláda 95 % trhu.

Nemalým hráčom bude aj Apple, ktorý možno už v tohtoročnej alebo budúcej generácií predstaví iPhone s OLED displejom. Apple dokáže za rok predať až 200 miliónov iPhonov.

Ale problémom môže byť v blízkej budúcnosti monopol Samsungu, čo prekáža aj samotnému Apple. Preto zaplatili LG, aby vybudovali továreň, ktorá bude výhradne vyrábať OLED displeje pre iPhone. Sme zvedaví, ako sa situácia nakoniec vyvinie.

Zdroj: Pocketnow

6.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+