MojAndroid

Kórejský výrobca LG predstavil na konferencii MWC 2016 v Barcelone svoju novú vlajkovú loď LG G5. Tá si získala množstvo fanúšikov aj vďaka svojim špeciálnym funkciám, ktoré tak trochu vytŕčajú z radu. Samozrejme, na mysli máme špeicálne moduly, ktoré je možné pridať zariadeniu a konfigurovať tak samotný hardvér.

Náš tip
LG G5: Unikátny VR systém, 360° kamera a ďalšie príslušenstvo | MWC 2016

Spoločnosť tvrdí, že ide o modulárny smartfón a hoci technicky má pravdu (je to smartfón, ku ktorému existujú moduly), nemôžeme ho porovnávať so zariadením Project Ara, ktoré sa stále nedočkalo uvedenia na trh. LG G5 je jednotné zariadenie, ktoré je možné trochu prispôsbiť špeciálnymi hardvérovými doplnkami. LG ich má zatiaľ dva – LG Cam Plus a LG Hi-Fi Plus. Moduly sa do zariadenia zasúvajú cez odnímateľnú spodnú časť zariadenia a každý z nich plní inú funkciu. LG Cam Plus pridáva telefónu extra hrúbku a ovládacie prvky pre lepšie fotografovanie. Nájdeme tu hardvérovú spúšť, špeciálne tlačidlo pre nahrávanie videa a tlačidlá pre zoom. Okrem toho obsahuje modul aj extra batériu s kapacitou 1200 mAh, no jeho primárnym účelom je zlepšiť fotografovanie smartfónom.

LG G5 modular

Druhý z modulov, LG Hi-Fi Plus, ponúka vylepšenia po zvukovej stránke. Telefónu pridáva zosilovač zvuku a aj vylepšenie pre 3,5-milimetrový jack pre slúchadlá. Oba tieto moduly tak plnila vlastný a pomerne rozdielny účel a je pravdepodobné, že si nájdu svojich fanúšikov, aj keď zatiaľ nemáme informácie o ich cene a dostupnosti.

V skutočnosti to ale možno nie sú tieto dva konkrétne moduly, ktoré verejnosť tak nadchli. Skôr ide o celkový koncept smartfónu, ktorý je možné prispôsobiť si po hardvérovej stránke. Je to niečo, po čom mnohí z nás už dlho túžia a LG je prvým veľkým výrobcom, ktorý niečo podobné ponúka. Ešte stále ide iba o prvú verziu takéhoto riešenia, a tak sú naďalej otvorené dvere zlepšovaniu a zdokonaľovaniu celého konceptu. Preto sa pýtame vás – aké moduly by ste radi videli vy? Fantázii sa medze nekladú, a tak sa o svoje vysnívané moduly pre LG G5 môžete podeliť aj s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

3.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+