MojAndroid

Vlastníte LG G5, avšak neplánujete investovať do najnovšej vlajkovej lode LG G6?  V tom prípade rozhodne stojí za vyskúšanie alternatívnej ROM od XDA developers. Fulmics ROM je navrhnutá špeciálne pre model LG G5 a prináša nové prostredie z LG G6 na starší smartfón. Prináša Android 7.0 Nougat, nadstavbu známu z modelu LG G6 či podporu Google Asistenta.

Náš tip
LG V30 ako vysúvačka s druhým displejom. Pozrite si ako by mohol vyzerať

Vývojár s prezývkou “xpirt” zverejnil v rámci “Fulmics Tweaks” aj ďalšie vylepšenia. Niektoré prinášajú estetické úpravy ako zaoblené rohy či rozšírené upozornenia, k dispozícii sú však aj funkčné vylepšenia ako rozšírené funkcie pre tlačidlá prebudenia a regulácie hlasitosti. Alternatívna ROM Fulmics má nejaké drobné chyby, ktoré však pravdepodobne vyrieši softvérová aktualizácia a nie sú dôvodom k tomu, aby sme túto ROM nemohli odporučiť. Fulmics ROM si môžete stiahnuť z príslušného vlákna na portáli xda-developers.

Zdroj: androidcommunity

30.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • To si aj G5ku niekto kúpil? :D však to spracovanie je na katastrofalnej úrovni…

  • Erik Čarný

   ale neprehaňaj zas :D

  • Martin Nahálka

   čo sa týka odolnosti, tak mi už padol veľa krát a to aj na displej a žiadny škrabanec, vzhľadovo je to dosť o ničom telefón, ale mám špecialné silikonové puzdro, telefón tak vyzerá oveľa viac hodnotnejšie.

  • Pepo

   Momentálne by som sa nad ním aj zamyslel. Dnes sa dá nový zohnať za menej ako 300€ z hodnoverných obchodov. A nejedná sa o oklieštenú, operátormi predávanú, SE verziu… Bol to prepadák, o tom niet pochýb. Ale ako fanúšik práve LG si myslím, že teraz by to bola celkom dobrá kúpa za málo €uráčikov

   • Počkaj si radšej na G6. Ceny u LG rýchlo padajú dole a za pár mesiacov máš takú istú cenu…G5 podľa toho čo som videl tak ma zlý displej, tá spodná brada sa dá ľahko zlamat…

    • Pepo

     Ako G6 už išla dole s cenou, ale zatiaľ je to stále okolo 600-650€. Čo je oproti minulému roku skoro 2-násobok. Ja svoju G3-ku nemienim meniť, nemám na to dôvod. Áno, mohla by mať lepšie foto a výkon už tiež pre niekoho dnes nepostačuje (možno aj pre mňa)… Ale momentálne neexistuje telefón – teda možno okrem minuloročnej S7 edge – ktorý by ho mohol nahradiť… Proste čakám na niečo, čo sa naozaj oplatí.
     Ale ešte rýchlo späť ku G5-ke. Ja som len tvrdil, že za cenu 300€ to môže byť pre niekoho atraktívna kúpa. A to si myslím, že sa nemýlim

     • Asi si sa pomýlil, G5 stojí okolo 400€, G5 SE stojí okolo 300…

 • Robert Koren

  Ja som ju kúpil a som rád… Rozhodne nemienim investovať do 4:3 snímača g6.
  Jedine co mi vadí je ze vypadáva signál 4g a pani z telekomu že žiadnu chybu pri reklamácii nenašli.

+