MojAndroid

LG G Flex všetkých nadchol svojou ohybnou konštrukciou a ohnutým displejom. Zariadenie patrilo spolu so Samsungom Galaxy Round medzi prvé smartfóny na svete, ktoré ponúkli flexibilný displej a Flex od LG bol zároveň aj prvým skutočne flexibilným smartfónom, ktorý však trpel niekoľkými chybami a nedostatkami. Okrem malého rozlíšenia displeja, bol aj pomerne veľký a pri ohýbaní sa v štruktúre zobrazovacieho panelu vytvárali malé bublinky. LG mal novú generáciu Flexu predstaviť ešte v roku 2014, no nakoniec to nestihol a uviesť ho má už o niekoľko dní na výstave CES 2015. Dokazovať by to mala aj upútavka spoločnosti Qualcomm, ktorej procesor má nový LG G Flex 2 poháňať.

Náš tip
RECENZIA | LG G Flex – Ohnutý experiment

Aj keď Qualcomm neuvádza, že ide o nový G Flex, viaceré informácie tomu nasvedčujú a aj my osobne si myslíme, že CES je pre odhalenie takéhoto zariadenia ideálne. A s čím novým vlastne nová generácia flexibilného smartfónu príde? Vylepšenia sa budú týkať predovšetkým samotného displeja a konštrukcie. LG by mal v prvom rade použiť menší 5,5 palcový displej s vyšším Full HD rozlíšením, čím sa zmenšia aj rozmery konštrukcie. Tipujeme, že flexibilnosť bude zachovaná, a samozrejmosťou bude aj vyšší výkon, či novšia verzia Androidu s nadstavbou LG UI. Nový model tak nebude taka “lopata” ako predchodca a záujem by mohol vzbudiť u viacerých potencionálnych zákazníkov.

Doplnené: Na internete sa objavil prvý obrázok z výstavy CES, kde LG už pripravuje jeho predstavenie. Aj keď pútač nám nehovorí niť o špecifikáciach, môžeme už teraz povedať, že LG G Flex 2 nás zaujal. Uvidíme, čo všetko má pre nás pripravené.

g-flex-2-verge-e1420327853219

 

Zdroj: androidauthority

4.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+