MojAndroid

V dnešnej dobe môžeme pozorovať veľkú snahu výrobcov mobilných zariadení priniesť riešenie, ktoré sa od konkurencie líši čo najtenším telom, v ktorom je osadený čo najväčší displej. Súčasťou minimalizácie šasi je aj snaha odstrániť rámik okolo displeja a ponúknuť tak tzv. edge to edge zariadenie. Aktuálne modely, ako napríklad Samsung Galaxy S4 alebo LG Optimus G Pro ponúkaju naozaj minimálny rámik, no spoločnosti LG sa podarilo posunúť túto hranicu ešte o krok ďalej. Na konferencii Society for Information Display (SID) bol totižto demonštrovaný 5-palcový displej s 1 mm rámikom.

LG displej 1mm

Displej, ktorý môžete vidieť na obrázku nie je umiestnený v tele mobilného zariadenia, takže zatiaľ nemáme predstavu, ako môže vyzerať jeho reálne využitie v smartfónoch. Predstavený panel disponoval len HD rozlíšením, no podľa informácií, spoločnosť pripravuje aj jeho Full HD verziu. Je vyrobený technológiou TFT Oxide, ktorá sa postarala o nízku energetickú náročnosť a nepatrnú hrúbku. Panel taktiež využíva IPS technológiu, ktorá ponúka široké pozorovacie uhly. Za zmienku stojí aj fakt, že jas displeja je momentálne na hodnote 250 nitov, čo je v porovnaní s dnešnými panelmi s hodnotou nad 500 nitov nedostačujúce. Spoločnosť LG však uviedla, že kým sa panely dostanú na trh, budú ponúkať ďaleko vyššie hodnoty.

Zdroj: engadget

24.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+