MojAndroid

Tento rok sa nám už oficiálne alebo neoficiálne predstavili viaceré typy ohybných smartfónov. Prvým bol Samsung Galaxy Fold s dvoma displejmi – jedným vonkajším pevným 4,6-palcovým a druhým vnútorným ohybným 7,3-palcovým. Nasledoval zatiaľ asi najlepšie vyzerajúci Huawei Mate X s jedným 8-palcovým ohybným displejom, ktorý sa ohýbal z vonkajšej strany. Na neoficiálnych videách sme mohli vidieť aj Xiaomi Mi Fold, ktorého vonkajší ohybný displej sa ohýbal až na dvoch stranách. Teraz sa na internete objavil patent ohybného smartfónu spoločnosti Lenovo, ktorá na to ide svojou cestou.

Podobne ako Samsung Galaxy Fold má 2 displeje – jeden pevný vonkajší a druhý ohybný vnútorný, ale preklápací mechanizmus je vo vertikálnom smere podobne ako to je v patente na chystanú novú Motorolu Razr. V miestach ohybu vidieť konštrukciu podobnú notebookom Lenovo Yoga. V zavretom stave vonkajší displej úplne neprekrýva vnútorný a je tiež vidieť veľkú medzeru medzi nimi. Takýto koncept bude určite vyvolávať kontroverzie a je otázne, či a kedy tento patent Lenovo zrealizuje.

3.4.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+