MojAndroid

Rok 2019 je rokom prvých 5G smartfónov a skladacích smartfónov s ohybnými displejmi. Vo februári nám svoj prvý skladací smartfón Galaxy Fold predstavil juhokórejský gigant Samsung. Ohybný 7,3-palcový Infinity Flex AMOLED displej pôsobil skutočne úchvatne a vďaka mechanizmu otvárania aj chránený, ale zariadenie pôsobilo hrubo a vonkajší 4,6-palcový displej mal nepekne široké rámčeky. Aj z toho dôvodu zaujal viac o pár dní neskôr predstavený Huawei Mate X, ktorý mal len jeden 8-palcový AMOLED displej a hrúbku len 11 milimetrov. Displej bol síce kvôli opačnému mechanizmu nechránený, ale pôsobil úchvatne v otvorenom aj zavretom stave. Podobným smerom by sa mal uberať aj skladací smartfón Xiaomi Mi Fold, ktorý sa teraz ukazuje na novom videu.

Prvýkrát sme ho mohli vidieť na videu už v januári. Ohybný displej je tu podobne ako pri Huawei Mate X na vonkajšej strane. Neohýba sa v strede, ale po stranách. Nové video má síce iba 10 sekúnd, ale ukazuje ako rýchlo sa dá poskladať a ako rýchlo na to operačný systém reaguje. Dá sa predpokladať, že Xiaomi pre zariadenie pripraví špeciálnu verziu systému MIUI. Hlavnou výhodou Xiaomi Mi Fold proti konkurencii by mala byť jeho cena, ktorá by nemala prekročiť sumu 1000 EUR. Cena Samsung Galaxy Fold by mala byť cca 2000 EUR a u Huawei Mate X ešte o 200 EUR vyššia.

28.3.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+