MojAndroid

V ostatných rokoch sa legendárna Motorola dočkala akéhosi znovuzrodenia, ktoré prinieslo takmer zabudnutú značku do povedomia mnohých priaznivcov inteligentných zariadení. Modely zo sérií Moto X a Moto G sa pritom vďaka svojmu skvelému pomeru cena/výkon tešili veľkej obľube. Zrejme jedinou nevýhodou bol fotoaparát, ktorý v týchto prípadoch ostal využitý len čiastočne. Zdá sa však, že toto tvrdenie je už len minulosťou.

Materská spoločnosť Lenovo sa totiž rozhodla reagovať a do obchodu Play uvoľnila novú fotografickú aplikáciu, ktorá ponúka na smartfónoch radu Moto doposiaľ nevídané možnosti. Aplikácia Moto Camera má pritom riešiť softvérové nedostatky svojho predchodcu. Po novom tu tak nájdeme možnosť zamknutia uzávierky, fotky tiež vytvoríme v HDR. Zaujímavou možnosťou je tiež nastavenie časovača, respektíve integrácia služby Fotky Google priamo do aplikácie. Vďaka tomuto kroku si tak používatelia môžu svoje výtvory jednoducho zálohovať prostredníctvom niekoľkých kliknutí, a to bez toho, aby opustili aplikáciu Moto Camera. Aplikácia tiež prináša možnosť nahrávania spomalených videí, respektíve panoramatický mód.

Bez názvu Bez názvu1

Vrcholom Moto Camera je profesionálny mód, ktorý prináša do detailov prepracované manuálne ovládanie. Používateľ má tak možnosť zvoliť si polopriehľadné prekrytie expozície, ISO, zmeniť pritom možno aj vyváženie bielej a mnoho ďalších nastavení. Znejú vám tieto možnosti povedome? Máte pravdu, absolútnou novinkou nie sú. Spoločnosť Lenovo nimi obdarovala aj svoje smartfóny „Vibe“.

Lenovo tak predstavilo funkciami nabitú fotografickú aplikáciu, ktorou by malo vykompenzovať čiastočne využité fotografické čipy v telách jednotlivých smartfónov. Má to však jeden háčik. Titul je totiž kompatibilný len s modelmi predstavenými v roku 2016, vrátane novinky Moto G4.

Ak teda disponujete niektorým z podporovaných modelov, neváhajte si inovovanú aplikáciu nainštalovať do svojho zariadenia. Stiahnutie ako i samotné používanie Moto Camera je totiž úplne bezplatné.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Androidauthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+