MojAndroid

Spoločnosť Lenovo má za sebou z pohľadu financií zaujímavý štvrťrok. Kým tržby spoločnosti klesli o 8 % oproti rovnakému obdobiu z minulého roku, medzikvartálne zisky stúpli o 12 %. Spoločnosť zaznamenala tržby na úrovni 11,2 miliardy USD a príjmy na úrovni 157 miliónov, čo je významné zlepšenie oproti 714-miliónovým stratám z rovnakého obdobia minulého roku.

Náš tip
Lenovo predstavilo dva užitočné a dostupné Moto Mods

moto-zz_vysledok

Situácia je ale o čosi komplikovanejšia ako naznačuje jednoduchý pohľad na súčasné čísla. Spoločnosť totiž prechádza veľkými zmenami a veľká akvizícia spoločnosti Motorola sa ešte iba teraz začína vyplácať. Tržby z predajov mobilných zariadení zostali na približne rovnakej úrovni ako vlani, no Lenovo tvrdí, že za posledných 18 mesiacov ušetrilo na nákladoch na mobilnú divíziu až miliardu dolárov. Aj tieto opatrenia postupne pomáhajú spoločnosti dosahovať čoraz zdravšie finančné výsledky. Na škodu určite nie je ani vydarená vlajková loď Moto Z, ktorá sa podľa výrobcu po predstavení predávala podobne dobre ako iPhone, aj keď Lenovo nešpecifikovalo konkrétny model.

moto-z-launch-momentum

Ostatné divízie spoločnosti majú tiež zmiešané výsledky. Predaje počítačov klesli o 4,8 % na 67 miliónov kusov. Predaje tabletov zaznamenali ešte väčší pokles o 14,7 % na 43 miliónov kusov. Napriek tomu je Lenovo stále svetovou jednotkou v segmente PC + tabletov, kde má 15,6% globálny trhový podiel. Nasleduje spoločnosť Apple s podielom 12,9 %. Aj tieto výsledky ale dokumentujú, že spoločnosť robí dobre, ak sa sústredí na mobilný trh.

Zdroj: Lenovo via Android Authority

2.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+