MojAndroid

Spolu s predstavením línie smartfónov Moto Z priniesla spoločnosť Lenovo aj modulárne príslušenstvo MotoMods. Doteraz sme mali možnosť vyskúšať prídavné kryty s projektorom, extra batériou, fotoaparátom či reproduktorom. Teraz pribudli dva nové, ktoré sú nielen užitočné, ale aj relatívne dostupné oproti tým súčasným.

Mophie Juice Pack

Prvým špeciálnym krytom je Mophie Juice Pack. Ide o kryt s externou batériou s kapacitou až 3 000 mAh, čo je viac, ako v ktoromkoľvek z doteraz predstavených MotoMods. Batéria je dokonca väčšia ako tá v samotnom telefóne Moto Z, a tak sa majitelia môžu tešiť na poriadnu porciu výdrže navyše. Kryt vyzerá elegantne, obsahuje diódy indikujúce stav nabitia externej batérie a je možné ho nabíjať aj zvlášť bez telefónu prostredníctvom USB-C portu, takže ho môžete nabíjať tou nabíjačkou, ktorá bola priložená k Moto Z. Kryt je už teraz dostupný v USA, kde stojí 79,99 USD.

Náš tip
Moto Z: Keď sa tradícia snúbi s inováciou | RECENZIA

mophie-juice-pack-1

Incipio Car Dock

Druhým predstaveným krytom je Incipio Car Dock. Tento je určený do auta, kde udrží váš telefón pripevnený k mriežke ventilácie na palubnej doske. Telefón tu môžete mať pripevnený vertikálne alebo horizontálne a po pripojení sa automaticky spustí aplikácia Android Auto. Okrem toho kryt automaticky dobíja smartfón počas používania, čo je šikovná funkcia navyše. Čerešničkou na torte je 3,5-milimetrový jack, ktorý umožní prepojenie telefónu s audio systémom v aute v prípade, že infotainment systém neponúka Bluetooth pripojenie. Cena tohto modulu je 64,99 USD, čo je výrazne menej ako v prípade súčasných MotoMods.

incipio-car-dock-1

Lenovo plánuje v budúcom roku predstavovať až štyri nové moduly každý štvrťrok, takže sa zrejme máme na čo tešiť. Je skvelé vidieť, že aj takéto užitočné moduly môžu byť dostupné za rozumnú cenu a veríme, že Lenovo bude v tomto smere pokračovať aj budúci rok. Zatiaľ nemáme informácie o dostupnosti dvojici nových MotoMods na Slovensku, no akonáhle budeme vedieť niečo viac, podelíme sa o tieto informácie s vami.

Zdroj: GSM Arena via The Verge

2.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+