MojAndroid

Pomocou Amazonu si môžete objednať veľkú škálu vecí. No tá sa postupne rozrastá do neuveriteľných rozmerov a produktov od výmyslu sveta. Najnovšie si na Amazon Japan totiž zoženiete aj 5-tonového robota. Nuda? Dobre, ale treba povedať, že ho môžete ovládať z jeho útrob.

Obrovský mechanický robot sa nazýva Kuratas a jeho výška je 3,8 metra. Vo vnútri sedí človek a ovláda ho rôznymi spôsobmi. Stojí za ním japonský kováč a vývojár Kogoro Kurata, ktorý dal robotovi svoje vlastné meno. Na prvý pohľad môže robot pôsobiť trochu desivo, no Kurata ho pôvodne postavil iba ako hračku. Zodpovedá tomu jeho vybavenie, kde nenájdete žiadne ostré náboje, ale samé tvorivé veci. Roboty môžu napríklad proti sebe mieriť vecičkou s názvom Lohas Launcher, ktorý je podľa produktového videa “ekologický a bezpečný pre ľudí”. Vystreľuje plastové fľaše s vodou a z času na čas vraj aj trafí svoj terč. A že sa jeho tvorca vážne bavil pri vytváraní tohto kovového robota, tomu zodpovedá aj fakt, že ako spúšťač paľby funguje smiech pilota. Kuratas sa pohybuje pomocou pohonu dízlového motora a jeho funkcie má na starosti operačný systém V-Sido. Vďaka nemu môžete robota ovládať aj na diaľku, a to buď cez zmenšenú verziu robota (master/slave) alebo cez 3G sieť a aplikáciu v smartfóne. Na Amazone predávajú robota v základnom vybavení bez ramien so “zábavnými” zbraňami. Tie sú dostupné zvlášť. Mimochodom, jeho cena je 1,020,000 dolárov.

“Keď som bol dieťaťom, myslel som si, že v budúcnosti tu budú obrovské roboty. No nech som čakal akokoľvek dlho, ľudia dokázali vyrobiť len malých robototv, ako napírklad Asimo. Pomyslel som si – ´Nemôžem už viac čakať´. Začal som vyrábať vlastného,” vraví tvorca 5-tonového kolosu.

Kurata_robot

Kurata_robot2

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+