MojAndroid

Ak sa stanete účastníkom nehody, jej nahlásenie už nemusí byť také zdĺhavé a náročné ako v minulosti. Stačí vám len telefón s nainštalovanou aplikáciou, pár klikov a hotovo. Nemusíte nikam chodiť, škodu na aute nahlásite priamo z miesta nehody.

Nemali by ste prehliadnuť:

Zdá sa vám to ako nemožný scenár? Klienti Kooperativy by o tom vedeli hovoriť svoje, pretože presne takýmto spôsobom nehody nahlasujú už od jesene minulého roka. Každý deň sú prostredníctvom aplikácie nahlásené v priemere dve nehody.

Rýchlo, jednoducho a priamo na mieste

Toto digitálne riešenie pre vodičov predstavila poisťovňa pred trištvrte rokom a na slovenskom trhu nemá konkurenciu. Vo výsledku to pomáha práve účastníkom nehody aspoň trochu znížiť stres v nechcených situáciách, akými nehody určite sú. Či už zaviníte škodu vy alebo druhá strana, pomocou aplikácie Kooperativa bude jej nahlásenie vybavené za 10 minút.

Kooperativa
Nahlásenie škodovej udalosti

Celý proces je maximálne zjednodušený a pohodlný. Aplikácia sa postará o rýchle predvyplnenie údajov, pomocou nej odfotíte preukazy, ktorých správnosť potvrdí umelá inteligencia. Poteší aj možnosť odoslať záznam o škode vo forme hlasovej správy.

O toto digitálne riešenie záujem rozhodne je, o čom svedčí aj počet stiahnutí aplikácie, ktorý od marca minulého roka prekročil hranicu 25 tisíc. Mesačne je pomocou aplikácie nahlásených 60 až 80 škodových udalostí.

Ako funguje nahlásenie škodovej udalosti?

V podstate platí, že osoba, ktorá škodovú udalosť nahlasuje, to má zjednodušené v maximálnej možnej miere. Nemusí prakticky nič vedieť, aplikácia ju navedie v niekoľkých krokoch. Stačí len nasledovať pokyny.

Kooperativa aplikacia
Aplikácia zvládne veľa vecí za vás. Napríklad nahlásenie polohy
 1. V aplikácii zvolíme možnosť “Hlásenie škody online.” V prvom kroku sa vás opýta či ste na mieste udalosti. Ak áno, automaticky vašu aktuálnu polohu vyznačí na mape a zaznamená čas.
 2. Následne si vyberiete vozidlo, ktoré sa stalo súčasťou škodovej udalosti. Môže to byť buď to vaše, ku ktorému máte uzatvorené poistenie, prípadne iné (ak máte auto poistené inde a škodu zavinil druhý vodič s PZP v Kooperative).
 3. Následne vyberiete druh nehody. či už ide o haváriu, čelné sklo, živel, stret so zverou a podobne. Po zvolení druhu nehody určíte, kto ju spôsobil.
 4. Teraz určíte to, z akého produktu poistenia auta si budete uplatňovať nároky.
 5. Odfotíte a nahráte svoje doklady.
 6. Vyznačíte poškodené časti auta na interaktívnej predlohe.
 7. Doložíte ďalšie fotografie auta.
 8. Popíšete priebeh udalosti, v tomto kroku môžete aj nahrať hlasovú správu.
 9. Vyberiete si miesto vykonania obhliadky.
 10. Zvolíte formu uplatnenia škody a aký servis chcete využiť.
 11. Hotovo.

Služby call centra už aj cez WhatsApp

Zatiaľ čo možnosť nahlásenia škodovej udalosti prostredníctvom aplikácie tu už funguje od minulého roka, toto je novinka z tejto jari. Ak máte otázky, ktoré sa týkajú napríklad poistného, novej zmluvy, produktov poisťovne a podobne, odpovede na ne dostanete aj prostredníctvom četovacej aplikácie WhatsApp.

WhatsApp

Táto služba je dostupná v pracovných dňoch v čase od 8:00 do 17:00. Poisťovňu je možné kontaktovať na telefónnom čísle 0905 444 144.

Už nemusíte nikam chodiť

V aktuálnom svete plnom technológií už očakávame, že množstvo vecí vybavíme len prostredníctvom telefónu alebo počítača z pohodlia domova. Kooperativa si to uvedomuje, a preto tieto možnosti ponúka. 

Kooperativa aplikacia
Domovská obrazovka aplikácie Kooperativa

Čísla návštevnosti jej “digitálnej pobočky” sa neustále zvyšujú a ľudia tieto možnosti využívajú čoraz častejšie. Na to, aby ste zmenili svoje údaje, doplnili niečo v zmluve, zmenili adresu alebo druh platenia poistného, naozaj nemusíte chodiť na pobočku. Stačí len pár klikov a všetko je nastavené presne tak, ako potrebujete. Slúži na to non-stop klientsky portál eKooperativa, ktorý týždenne navštívi viac ako 5 tisíc používateľov. Spolu využíva tieto služby na diaľku viac ako 130 tisíc registrovaných klientov.

Náš tip
Smart Poisťovňa 2023: Vyberte najlepšiu poisťovňu a vyhrajte smartfón v hodnote 500 €
7.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+