MojAndroid

Poisťovňa Kooperativa patrí medzi tie najväčšie na slovenskom trhu. Netají sa tým, že sa chce udržať na špici, a aj preto prináša svojim klientom neustále inovácie. Od začiatku obdobia pandémie sa celkom výrazne posunula v rozvoji digitalizácie a tento rok na jar prišla aj s novým webom. Ten je po novom prehľadnejší, spolu s vylepšenými funkciami a smart prvkami.

Nemali by ste prehliadnuť:

Najdôležitejšie bolo prepracovať svoju domovskú stránku tak, aby sa čo najviac približovala potrebám zákazníkov. Stránka dostala nielen modernejší a prehľadnejší vizuál, ale aj vylepšenia v podobe zjednodušenej navigácie, smart sprievodcov, katalógu dokumentov, informácie pre uchádzačov o prácu spolu s interaktívnou časťou, a tiež tu nájdete aj integrovaný Magazín KOOPERATIVA.

Poisťovňa sa rozhodla zamerať najmä na zlepšenie orientácie a navigácie návštevníkov na webe, aby sa dostali čo najrýchlejšie k informáciám, ktoré hľadajú.

Pre ešte lepšiu orientáciu môžu zákazníci teraz využiť najmä:

 1. Menu
 2. Vyhľadávanie
 3. Rýchle odkazy a prekliky na domovskej stránke
 4. Smart sprievodcov umiestnených na stránkach

Smart sprievodcovia fungujú najmä na to, aby mohli používateľov interaktívne priviesť k očakávanému výsledku. Najčastejšie sa stretávajú so scenármi ako „Potrebujem niečo vybaviť“ a „Chcem sa poistiť/zistiť informáciu o produkte“. Poisťovňa zapracovala aj na hlavnom menu, kam mieri väčšina používateľov hneď z domovskej stránky.

Teraz je prehľadnejšie, pričom sa v ňom zároveň nachádza viac dôležitých informácií ako predtým. Práve tie zoskupili do logických celkov podľa hlavných kategórií poistení, typov poistení a na propagačnú časť. Práve v nej sa zameriavajú na upriamenie pozornosti návštevníkov na svoje produkty.

Vylepšenia sa dočkali aj produktové stránky

Na sprehľadnenie webu sa využili tieto kroky:

 1. Optimalizácia a skrátenie textov
 2. Viac priestoru pre zamestnancov firmy
 3. Pútavá vizualizácia
 4. Do popredia sa dostáva rozšírenie poistenia a pripoistenia
 5. Zvýraznenie atraktívnych a zákazníkom prínosných služieb
 6. Vylepšené FAQ
 7. Uľahčili cestu k dôležitým dokumentom a pridali akčné tlačidlá

Na webe sa nachádzajú stovky dokumentov, ktoré poisťovňa poskytuje svojim poistencom, a preto bolo potrebné ich zjednotiť. Teraz ich nájdete všetky prehľadne kategorizované a zoradené tak, aby ste sa bez problémov dostali k tomu čo najviac potrebujete. 

Ak potrebujete niečo súrne vyriešiť a kontaktovať príslušného pracovníka, cesta na webe ku kontaktom bude oveľa rýchlejšia. Dokonca má každá pobočka Kooperativa svoju vlastnú webovú adresu.

Informácie pre záujemcov o prácu aj investorov

Ak rozmýšľate nad zmenou povolania a chceli by ste v poisťovni pracovať, práve pre vás je ďalšia inovácia. Po novom sa na karte “kariéra” dostanete k presnejším a úplnejším informáciách o ponúkaných pracovných miestach a nechýbajú ani benefity či nahliadnutie do pracovných priestorov spoločnosti. Na karte tak nájdete všetky pozície, pre ktoré spoločnosť hľadá uchádzačov.

Ak investujete prostredníctvom spoločnosti Kooperativa, na novom webe sa dočítate aj o vývoji fondov, ktoré ponúkajú. Ani tu nechýba väčší prehľad a jednoduchšie podanie všetkých informácií tak, aby z ich interpretáciou nemali problém ani úplní laici. 

Ako posledné môžeme spomenúť Magazín KOOPERATIVA, ktorý sa doteraz nachádzal na samostatnom webe. Odteraz ho používatelia nájdu priamo na stránke. Dočítať sa v ňom môžu nielen o výhodách poistenia, ale tiež praktických témach a tipoch, ktoré sa im môžu zísť v každodennom živote.

9.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+