MojAndroid

Konkurencia v poisťovníctve je poriadne ostrá a nikto nikomu nič nedaruje. To, že patríte medzi tých najväčších ešte neznamená, že si môžete vydýchnuť. Ak sa nebudete orientovať na potreby klientov a inovácie, ktoré im uľahčujú aj nepríjemné životné situácie, tak sa na vrchole dlho neudržíte. 

Dnes je to do veľkej miery o digitalizácii, teda o veciach, ktoré dokážu klienti vybaviť zo svojho počítača alebo smartfónu. Napriek tomu, že si toto smerovanie nie je žiadnou novinkou, stále platí, že niektoré poisťovne sa na svoju prítomnosť v online priestore zameriavajú viac než iné.

Nemali by ste prehliadnuť:

Príkladom je poisťovňa Kooperativa, ktorá si plne uvedomuje potenciál online priestoru a pravidelne prináša inovácie v tomto smere. Do modernizácie systémov sa od začiatku obdobia pandémie oprela skutočne naplno.Výsledkom toho bolo tento rok  aj spustenie nového webu. Ten v prvom rade prináša praktické riešenia. Jednou z kľúčových vecí pri návrhu bolo napríklad to, aby sa klienti dokázali čo najrýchlejšie dostať k hľadaným informáciám. Pár kliknutí a klient sa musí dostať k tomu, čo hľadá. Základom preto bola funkčnosť a prehľadnosť. To, že to celé navyše vyzerá k svetu je len ukážkou umu a šikovnosti dizajnérov z Kooperativy.

Integrovanou súčasťou  webovej stránky poisťovne Kooperativa je klientsky portál eKooperativa, ktorý si za uplynulé roky zvyklo využívať už vyše 130-tisíc registrovaných klientov. , V rámci tejto “digitálnej pobočky” poisťovne nájdete všetky informácie, ktoré vás ako klientov zaujímajú asi najviac. – prehľad svojich aktuálnych aj ukončených poistení, informácie o platbách s možnosťou priamej úhrady poistného online na zmluve, a to kartou, QR kódom alebo prostredníctvom internetbankingu či prehľad o adresách na svojich poistných zmluvách.

eKooperativa taktiež ponúka rýchly prístup k zmene alebo úprave vybraných osobných údajov, ako aj možnosť posielať žiadosti k zmene druhu platenia či k doplneniam údajov o poistenom motorovom vozidle.

Okrem vyššie spomínaných administratívnych záležitostí sa cez klientský portál eKooperativa dostanete aj k online nahlasovaniu škodových udalostí a prehľadu o škodách a stave ich riešenia s možnosťou elektronicky doložiť dokumenty. Na jednom prehľadnom mieste nájdete všetky svoje dokumenty a priamo odtiaľ viete riešiť aj svoje škodové udalosti. Nič nemusíte komplikovane hľadať. Máte tu svoje zmluvy, osobné údaje, sekciu pre hlásenie škody a rovno aj priestor pre doloženie dokumentov. 

Suma sumárum – cez online portál eKooperativa môžete napríklad hlásiť škody, uzatvoriť si poistenie, ale aj meniť svoje osobné údaje či zadať požiadavku k zmene, zrušeniu či k vypovedaniu zmluvy. Všetko pekne online, vždy 24 hodín denne, 7 dní v týždni z pohodlia domova. Klientský portál je priamou súčasťou oficiálneho webu poisťovne www.kooperativa.sk/ekooperativa. 

Obe online platformy stoja na rovnakých základoch: pekný a funkčný dizajn, prehľadné rozhranie, kde veci nájdete na pár kliknutí a responzívnosť, kedy sa celá stránka plne prispôsobuje zariadeniu, ktoré práve zákazník využíva. To znamená, že všetko vybavíte z mobilu rovnako ako aj z počítača. Kedykoľvek a odkiaľkoľvek, presne tak ako to má byť. Jednou z dôležitých zmien, ktorými portál eKooperativa prešiel v roku 2023 je jeho sprístupnenie pre podnikateľov a firmy. Priemerná týždenná návštevnosť portálu sa pohybuje okolo 5-tisíc užívateľov a toto číslo bude určite ďalej rásť.

11.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+