MojAndroid

Bez pripojenia k internetu by naše smartfóny boli takmer bezcenné. Mobilný internet je u nás stále rozšírenejší a kým pred tromi či štyrmi rokmi bol počet používateľov s dátovým balíčkom pomerne nízky, dnes už má internet v telefóne takmer každý.

To otvára úplne nové dvere do sveta používania smartfónov pre všetky kategórie používateľov. Či sa jedná o náročného tínedžera, ktorý neustále surfuje po sociálnych sieťach, alebo dospelých pracujúcich ľudí, ktorí si minimálne nechávajú synchronizovať maily a kontrolujú svoje deti prostredníctvom komunikačných aplikácií.

Náš tip
EÚ je blízko k schváleniu nových pravidiel roamingu. Pozrite sa, ako sa znížia ceny za dáta, volania a SMS

Operátori si uvedomujú, že stabilné internetové pripojenie je možno najdôležitejšou službou, ktorú môžu v súčasnosti zákazníkom ponúknuť. Neustále sa predbiehajú v rýchlosti a pokrytí svojimi modernými dátovými sieťami, z čoho v konečnom dôsledku profitujú aj samotní zákazníci.

Zároveň si ale uvedomujú, že internetové pripojenie je pre používateľov také vitálne, že sú ochotní si zaň poriadne zaplatiť. Nie je preto žiadnou výnimkou, keď poplatok za dáta tvorí najväčšiu časť vášho paušálu.

Telekom-spustenie-4G-LTE-siete-36

Najväčšiu smolu mali donedávna tí používatelia, ktorí potrebujú veľa dát, no nepoužívajú SMS a klasické volania. Tí museli platiť za tie najdrahšie programy, kde mali množstvo služieb, ktoré vôbec nevyužívali.

V poslednej dobe sa ale rozmohol trend s paušálmi zameranými práve na dáta. Tieto programy ponúkajú veľké objemy dát a iba minimum ďalších služieb. Aktuálnu ponuku sme pre vás pripravili v tomto článku.

Aj preto nás zaujíma, koľko dát priemerne spotrebujete mesačne vy? Stačí vám základná ponuka od operátorov na úrovni niekoľko stoviek MB, alebo ste náročný používateľ a aj niekoľko Gigabajtový balíček spotrebujete v priebehu prvých dní vášho zúčtovacieho obdobia? Zmenili sa vaše návyky odkedy operátori predstavili svoje dátovoorientované ponuky? Hlasujte v našej ankete a dajte nám vedieť v diskusii pod článkom, koľko dát priemerne spotrebujete vy.

Koľko mobilných dát mesačne spotrebujete?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

19.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+