MojAndroid

Operátor O2 nedávno predstavil nové dátové balíčky O2 Dáta. Tie sú určené pre tých zákazníkov, ktorí veľa netelefonujú, no zároveň spotrebujú veľké množstvo dát. Podobné paušály majú v ponuke aj ďalší operátori, a tak sme si povedali, že ich pre vás porovnáme.

O2 Dáta

Najnovším prírastkom v rodine vyslovene dátových paušálov je novinka O2 Dáta. Operátor predstavil nové dátové balíky pri príležitosti osláv desiatych narodenín. Nové paušály sú ako stvorené pre každého, kto chce používať služby operátora O2 a zároveň potrebuje väčšie množstvo dát za rozumnú cenu.

O2 Dáta paušály

O2 má v ponuke tri dátové paušály s cenou od 15 do 30 EUR a objemom dát od 4 do 16 GB s bonusom na telefón, resp. od 5 do 20 GB bez bonusu. Ani v jednom paušále ale nie sú k dispozícii žiadne volania ani SMS, platí jednotná cena 0,10 €/min a 0,06 €/SMS. Každý balík je možné navýšiť o 1 GB za 3 eurá a všetky paušály sú bez viazanosti. Ak by ste predsa len chceli nejaké voľné minúty, môžete si doobjednať balíček 100 minút do všetkých sietí za 5 EUR. V každom prípade platí, že paušály sú k dispozícii bez viazanosti.

Ak sa pozrieme na jednotkovú cenu za GB, vyjdu nám tieto hodnoty – 3 EUR/GB s paušálom Modré O2 Dáta, 2 EUR/GB s paušálom Strieborné O2 Dáta a 1,50 EUR/GB s paušálom Zlaté O2 Dáta, pričom tieto hodnoty platia pri nevyužití bonusu na telefón. Pozrime sa na to, ako to vyzerá v porovnaní s konkurenciou.

Orange Max Dáta

Asi pred pol rokom predstavil svoje dátové balíčky aj Orange. Tie ponúkajú slušné objemy dát za rozumnú cenu a s jednoznačnými podmienkami, no obrovským množstvom doplnkových služieb. Základná ponuka vyzerá nasledovne.

orange-data-max

Za 20 EUR tak získate 6 GB dát s rovnakou cenou volaní a SMS ako v O2. Za 30 EUR dostanete 15 GB. V prepočte to je 3,33 EUR/GB s lacnejším paušálom Data Max 20 € a 2 EUR/GB s paušálom Data Max 30 €. Ak porovnáme tieto ponuky s 20-eurovým a 30-eurovým dátovým paušálom od O2, vyhráva modrý operátor. Samozrejme, to platí vtedy, ak nebudeme brať do úvahy pokrytie danej oblasti 4G sieťou a ďalšie vedľajšie faktory. Oba paušály sú štandardne bez viazanosti, pričom je k dispozícii aj 15-mesačná viazanosť, kde za odmenu dostanete 1 GB dát navyše počas prvých šiestich mesiacov.

Okrem toho, u operátora Orange majú výhodu všetci študenti, resp. držitelia kariet ISIC, ITIC alebo EURO <26. Títo používatelia majú každý paušál o 5 EUR mesačne lacnejší. Pre nich je jednotková cena 2,50 EUR/GB, resp. 1,67 EUR/GB pri jednotlivých paušáloch od Orange.

Aj Orange ponúka doplnkové služby s volaniami a SMS a k dispozícii ich má obrovské množstvo. Medzi tie najzákladnejšie patrí 100 minút do všetkých sietí za 4 eurá či nekonečné SMS a MMS za 2 eurá mesačne. V tomto smere sú tieto doplnkové služby výhodnejšie ako v prípade operátora O2. Okrem toho majú zákazníci na výber množstvo ďalších služieb, ako napríklad zvýšenie limitu FUP a mnohé ďalšie. Okrem toho má Orange aktuálne ďalšie akcie, ako bonus za prenos čísla v hodnote do 150 EUR, ktorý dokáže znížiť mesačný paušál o 2,50 EUR po dobu 20 mesiacov v prípade paušálu Data Max 20 € a až o 7,50 EUR mesačne v prípade paušálu Data Max 30 €. Druhým bonusom, ktorý platí pre dátové paušály pri 15-mesačnej viazanosti, je 1 GB dát navyše počas prvých šiestich mesiacov pri objednávke cez e-shop.

4ka TO.

Dátové balíčky TO. od operátora 4ka patria medzi najzaujímavejšie na trhu. Svoju už aj tak atraktívnu dátovú ponuku rozšíril operátor v priebehu posledných mesiacov o nové balíčky, ktoré sú určené pre tých najnáročnejších používateľov.

TO.je_novy_pausal

Operátor nedávno predstavil aktualizované verzie svojich paušálov TO. spolu s novými cenami. Tie budú platiť od 1. mája, no pre zákazníkov znamenajú nemalé úspory.

Novinkou sú napríklad dáta v národnom roamingu aj v paušáloch TO.10 aj TO.15. Populárny paušál TO. nacesty L bol ale zrušený a nahradený rovnako drahým a zároveň oveľa výhodnejším nekonečným paušálom, ktorý za rovnakú sumu ponúka okrem nekonečného množstva dát aj nekonečné minúty a SMS.

Jednotkové ceny za GB sa tu už počítajú ťažšie, keďže v balíčkoch sú aj voľné minúty a SMS. Ak si ich ale odmyslíme, v prípade paušálu TO.10 zaplatí zákazník za 1 GB 0,68 EUR. V prípade TO.15 je to ešte menej, iba 0,625 EUR za 1 GB v prípade, že do balíka rátame aj 1 GB dát v národnom roamingu.

Tieto ponuky sa ale s predchádzajúcimi porovnávajú už ťažšie. Okrem zakomponovaných voľných minút a SMS tu hrá významnú rolu aj pokrytie operátorom 4ka v prvých dvoch balíčkoch a zvážiť to treba aj v tretej ponuke. Adekvátne je v tomto prípade aj špecifické porovnanie nekonečných paušálov, ktoré nájdete v tomto článku.

Telekom

Operátor Telekom vo svojej ponuke zatiaľ nemá špecifické dátové paušály, avšak pred nedávnom navyšoval dáta vo svojich najvyšších paušáloch. V rámci svojich bežných paušálov ale aktuálne ponúka špeciálnu akciu práve na dáta, a to práve pri paušáloch, ktoré svojim dátovým balíčkom najlepšie konkurujú ostatným operátorom v tomto porovnaní.

telekom pausaly

Ak by sme brali do úvahy výhodnejšiu ponuku s väčším objemom dát v paušáloch Happy XXL a Happy Profi a brali do úvahy cenu paušálov bez telefónu, dostaneme takúto jednotkovú cenu – v prípade paušálu Happy XXL je to 5,87 EUR/GB a v prípade paušálu Happy Profi je to 4,99 EUR/GB. Samozrejme, priame porovnanie s predchádzajúcimi ponukami tu nie je na mieste, keďže v rámci paušálu je k dispozícii oveľa viac ako v predchádzajúcich prípadoch. Dokonca sú v paušáloch zahrnuté aj volania v zahraničí a do zahraničia.

Kto má najlacnejšie dáta?

Znovu ide o otázku, na ktorú sa nedá jednoznačne odpovedať. Ak už ale chvíľu ponuky operátorov sledujete, určite viete, že jednotlivých možností je skutočne veľmi veľa a každý si musí nájsť tú, ktorá mu najviac vyhovuje. V prípade operátorov O2, Orange a 4ka sme porovnali tie paušály, ktoré sú jednoznačne orientované na dáta v balíčkoch. Z tejto trojice je na prvý pohľad najvýhodnejší operátor 4ka so svojimi balíčkami, kde 1 GB dát stojí maximálne necelých 70 centov. Samozrejme, do úvahy treba brať aj obmedzenie na danú sieť v prípade dvoch lacnejších paušálov, čo pre mnohých používateľov celú situáciu mení.

Veľmi dobre sa ale dajú porovnať paušály za 20 a 30 eur od Orange a O2. Za rovnakú cenu dostanete v oboch prípadoch viac dát od O2. Ak ste ale študentom a prípadne si ešte do Orange prenesiete číslo od iného operátora, dostanete sa na približne rovnakú úroveň ako v prípade paušálov za 20 a 30 eur od O2.

datove pausaly marec 2017

Nakoniec ale treba zodpovedať otázky týkajúce sa vedľajších produktov, používania daného operátora v rodine a medzi blízkymi, pokrytia mobilného signálu na miestach častého výskytu a pokrytia LTE internetom v daných lokalitách. Ak by ale tieto faktory pre vás nehrali veľkú rolu, veríme, že naše porovnanie vám pomôže lepšie sa rozhodnúť pri voľbe vášho ďalšieho paušálu.

Operátori majú vo svojej ponuke množstvo ďalších paušálov a balíčkov, kde je cena za 1 GB dát premenlivá a závislá od množstva faktorov. Porovnať tieto ponuky je zložité. Našu pozornosť sme preto upriamili iba na paušály zamerané na dáta, ktoré si u jednotlivých operátorov navzájom konkurujú.

9.3.2017
 • Libor

  Prečo nespomenúť pri Orange možnosť si priplatiť za Fup 768kbps za 3€ pri 500MB balíku internetu od balíka Max 20. Takto mám neobmedzeno kľudne aj 100GB za mesiac?

  • KalichVydra

   Presne tak. Vsetko ostatné je drazoba a 4ka sice skvela ponuka ale s obrovskym obmedzením vlastneho signalu. 2g internet od telekomu je… akoby nebol.

  • Dano3266

   Zvládne to potom aj videá z yt alebo len klasické stránky?

   • Matej Rajniak

    Zvládne to YT videá 480p, čo úplne postačuje. Mne sa to podarilo aktivovať k Sova 10, takže za 13€ neobmedzený internet… Pokiaľ nebude nejaký paušál 20GB za 10€ meniť určite nebudem.

    • Libor

     Wau to som nevedel. Ďakujem . Ale zvieracie paušály sa tuším už nedajú aktivovať ale nejaké podobné áno. Vlastne to asi iba premenovali. Ale aj tak super a je haluz že kedysi bol Orange najviac známy že bol najdrahší a teraz keď sa pozriem a rátam koľko by som zaplatil u ostatných tak nemám najmenší dôvod odísť preč.

     • rado

      vsetko je relativne… O2 ak by malo pokrytie orange tak nevaha nikto a ide tam .. kazdopadne staci si porovnat Orange Sk a porovnat si pausal z PL pripadne AT a pochopis ako si vysvetluju manageri z telco oblasti „specificky svk trh“ … uvidime co sa stane v mesiaci Jun kedsa zrusia poplatky za roaming ci sa to nejakym sposobom premietne do cien ..

    • Dano3266

     Dik za odpovede, zatiaľ ostávam pri O2 fér a net od štvorky, mesačne 15 – 20 e, signál na štvorku mám doma aj v robote tak zatiaľ sa nesťažujem. Len ma prekvapilo že štvorka ide rýchlejšie a s menšou odozvou ako blbé DSL od telekomu.

    • Daniel

     Ja to mám na Sova 5..faktúra 7.5€..

   • Libor

    Určite áno. Ja napríklad v pohode pozerám horizon go, Tunein radio. No ostatné ako YouTube a stream videa cez Chrome dosť kostrbato ale dá sa. A keď sťahujem filmy (v noci) tak radšej cez downloader a treba samozrejme vypnúť v nastaveniach telefónu automatickú synchronizáciu. Inak ešte hlavne využijem RSS. Za mňa osobne po tom čo som prešiel od aj tak drahého tmobilu (cca 7rokou dozadu potom 4 roky nestabilné dáta od O2 a nakoniec som zakotvil u Orange a fungujem bez najmenších problémov konečne spokojný.
    Volania neobmedzene do zahraničia 100 minút a sms za 6 centov (neriešim keďže pošlem mesačne najviac 10 sms) a 500MB full rýchlosť a 3€ fupko 764kbps. Spolu zaplatím 28€ po zľave 5€ zato že som prešiel z O2 do orange. Keď zoberieš Max 30 bez telefónu tak ešte – 3€ a máš to spolu za 25€.

    • Dom Torreto

     ja som pred 4 rokmi odisiel z Orangeu do Teleoomu, ale teraz sa uz aj retencne osiva a zrazu mi uz nechcu dat ani to co mam, takze asi sa vratim a vyuzijem bonusy….

  • Mame to tam vyznacene este aj hrubou ciernou ;)

   „Okrem toho majú zákazníci na výber množstvo ďalších služieb, ako napríklad zvýšenie limitu FUP a mnohé ďalšie“

   • Libor

    Tak pardon. ? Bol som na nočnej v práci . Teraz som po nej a už ledva ledva pozerám.

  • KalichVydra

   No, mám max 30 a priplatené fup na 768. Je to síce v porovnaní s Telekomom oveľa lepšie no stále žiadna sláva. 4ka keď spraví riadne pokrytie, idem jednoznačne tam.

  • rado

   pretoze to nieje uz existujuci produkt a ti stastnejsi to mozno maju ale napriklad mne to nevedeli zapnut .. najnizsie data maju teraz 700M ktore su spoplatne 6,99 E fup -128kbps,, ale tieto data mozes mat podla aktualnej ponuky az ku flexi 10 cize by si platil vo vysledku asi 17E za to ze by si mal 10 e akoze kredit /ktory mne nieje na nic/ a za 6+3 dajme domu neobmedzeny net .. odmietam vsak platit 10E za kredit ktory mi nieje na nic..
   na pausal flex 5 ti odmietaju zapnut data ako take … takze to je uz kapitola sama o sebe..

   pre mna idelana ponuka by bola dat si 1GB dat ku tomu FUP zvysenie na 768kbps bez nutnosti platit si akekolkek predplatene minuty a proste zapltit si nieco na sposob O2fer … ak niekto vie o niecom takom v pokryti ake ma orange alebo telekom kludne dajte echo

 • wancohoff

  4KA ma MMS ??? uz ich spojazdnili? nieze by mi chybali, len sa pytam…

  inak vyuzivam 4ku od decembra, a nic lepsie som nemal. sice v mojom meste hlasia len ciastocne pokrytie, vsade kde sa nachadzam mam signal 4G i ked niekedy len palicku. a na palicke ide internet okolo 15Mbit. co je bezkonkurencne je objem dat. mesacne prenesiem aj 150GB, a ziadne FUP !!! mam to nekonecno za 15e. aj ked sa cena zvysi od maja na 30e, neham si to. pokial nenastavia nejake FUP. jedinu nevuhodu okrem pokrytia co sa casom vyriesi vidim v pomalom vytacani cisla. ked mam 4G a dam volat, trva aj 10 , 15 sekund kym to zacne zvonit. neviem ci je to tak aj u inych operatoroch alebo len na 4ke.

  • SimSon

   poviem ti uprimne, ze mms-ku som jakziv este neposlal! Ani neviem, ci by som to vedel…

  • od maja to je 20€ nie 30€…zlacneli

   • wancohoff

    Viem. V case led som to písal ešte nebola ohlásená nová cena. Rusim zdieračský telekom ADSL 10/1 Mbit za 20eur mesačne. Kupim dáky mobil s LTE z Bazošu dam na okno, zapojim do nabíjačky a bude lte wifi router. S minimalne 3x rýchlejším pripojením ako šialene drahé adsl… A to uz mam na stole zmluvu na dalsich 24mesiacov.este ze som im to nepodpisal a neposlal…

 • Pukino

  Mate tam chybu v orange su tie pausaly len bez viazanosti a nie s 15 mesacnou viazanostou a dalsia vec je ze ked si prenesies cislo napr na data max 30 tak nemas zlavu 2,5€ ale az 7,5, cize sa bude platit za ten pausal iba 22,5 ;)

  • Vdaka za upozornenie, chybu hned opravime :)

   • Pukino

    Tie programy su len bez viazanosti

    • Nie, nie su. Je mozne vziat si ich na 15-mesacnu viazanost a ziskat tak 1 GB dat pocas prvych siestich mesiacov zadarmo :)

 • stanleyjr

  esteze existuju aj retencne ponuky :) inac je to stale drahe s vynimkou 4ky, tam je ale mizive pokrytie

  • Mario Kovačič

   Presne takto fungujem uz vyse roka aj ja. Nemozem si zobrat fon ale to je len dobre. Tie predrazene sroty si mozu nechat!

 • Em

  Preco nie je spomenuty mobilny internet extra od Orange 35 000 MB za 35€? Tato ponuka je bezkonkurencna pre tych, ktori potrebuju kvalitnu siet a vela dat. O2 sa moze strcit so svojimi 16GB za 30€ ked ich siet nie je bohvieako kvalitna. Mobilny internet ma byt mobilny, teda dostupny skoro vsade a s O2 staci ist len niekam na dedinu a po 3/4G ani chyru ani slychu. O2 by malo byt s cenami za data mierne nad urovnou stvorky.

  • M5

   O2 je úplne mimo ne len internetom.
   Kamos mi rozpraval ze nemajú nakúpené vlastne fony ako Telekom a Orange a keď chceš pausal a smartfon robia akéhosi sprostredkovateľa a žiadajú od teba všetky možné údaje pre nejaku firmu co im dava fony.
   Ešte aj telefonne číslo na zamestnávateľa…???
   Ciže celá firma kde robis bude vedieť že beres fon a pausal.Sockaaaaren.Hallo zobuďte sa stredovek je preč.

   • Kristián

    Je to preto, ze telefon davaju cez HomeCredit, Ale to moze byt sumafuk, ci splacas MT v pausali a ide to Telekomu ci Homecreditu

 • zase 4ka na smiech

  ten nekonecny internet od 4ky je fakt super. v 2g sieti narodneho roamingu ozaj nemate sancu tie data minut a su ozaj nekonecne. :)

  • Nuz je na kazdom aby si zhodnotil situaciu. Ja som najcastejsie v miestach kde maju pokrytie 4G takze je to super ;) Nie je to pre kazdeho no treba im dat sancu a pockat ako to pojde dalej s pokrytim. O2 je tu uz 10rokov ako uz nam to spominali. A co priniesli ?…Tie ich datove pausaly ? Ved v podstate nic to neriesi.
   Ano pokial clovek zije viac menej mimo pokrytia 4G od 4ky tak sa to prenho moc neoplati. Inak je to to naj co clovek moze zohnat za tu cenu. A keby nahodou sa situacia zmeni tak staci preniest cislo zasa niekde inde. Ved je to bez viazanosti :)

   • Róbert Palša

    pri tom aké ma O2 perfektne vystupujúce reklamy :D „a čo teraz“ :D

  • Maťko

   Netrep kokotiny. U ktoreho z trojice robis a trollujes… co Šašo ? :)

 • E

  Tak NESKUTOČNE, ale fakt NESKUTOČNE zbytočný článok. Len aby sa naháňali views na stránke. Budu blejt!

 • Xwert Is

  Poprosím článok porovnanie SK dát + cien vs Rakúske dáta + ceny + tam môžete ešte porovnať mzdu na Slovensku a tam. Potom sa uvidí ako sme na tom …

  • Peter

   Mam nemecky pausal 3 GB dat + 1 GB dat v zahranici neobmedzene volania v Nemecku aj v EU (nesmie presiahnut 1000 minut mesacne) + SMS v ramci Nemecka v cene. Uz som bohuzial opustil aj stvorku

   • Peter

    cena 10 eur mesacne

    • Xwert Is

     A ešte ten Slovenský plat vs Nemecký ? ….

   • Radek

    Prosím tá povedze mi od koho máš taký to program poprípade daj link domu

 • LaBrie

  Inac ta horna fotografia fakt vyborna, clovek ide do prirody a tam cumi do tabletu, namiesto aby si vychutnaval okolie…….

 • gapa torino

  u O2 mam za 15€ 5GB bez viazanosti a pokrytie mi vyhovuje , za 5€ mam 100minut a som spokojny , kazdy mesiac si mozem zmenit pausal na aky chcem a nie som viazany. Kazdy nech ide k tomu operatorovi ktory mu vyhovuje ani polievkunejemu vsetci rovnaku tak preco tu nadavate na toho druheho

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+