MojAndroid

Katalógy a letáky. Občas ich máme doma plnú kopu, no ak niektorý konkrétny hľadáme, už sme ho buď dávno zahodili alebo sme ho k dispozícii nemali vôbec. Existuje však omnoho praktickejší a predovšetkým ekologickejší spôsob, ako k letákom pristupovať. Poslúži na to napríklad aplikácia Kimbino, ktorá pochádza od slovenského vývojára.

Verzia: 1.9.1
Aktuálna cena: Zdarma

Skvelý nápad s praktickým využitím

Aplikácia Kimbino ponúka širokú škálu aktuálnych letákov zo všetkých obľúbených obchodov. Pokiaľ často nakupujete a pred odchodom do obchodu nemáte k dispozícii leták, výrazne by sme vám odporúčali využiť práve túto šikovnú vec.

Istotne v nej nájdete vždy aktuálnu ponuku letákov od slovenských predajcov potravín, elektroniky, nábytku, záhradného náradia, odevu, obuvi, športového vybavenia či drogérie. Navyše, ušetrite tým peniaze, čas a prírodu, pretože nebudete musieť využívať klasické papierové letáky.

Zbohom papierovým letákom?

Stojí za zmienku, že z jedného dospelého stromu je možné vyrobiť približne 80 000 papierov o veľkosti A4. Papierových letákov sa vyrába enormné množstvo a trpieť musia práve lesy. Vývojári sa preto rozhodli vytvoriť aplikáciu, ktorá je praktická a hlavne “eco-friendly”. Jej cieľom je nielen ušetriť váš čas, ale aj zabrániť zbytočnému plytvaniu papierom.

V appke máte možnosť odoberať vaše obľúbené obchody, sledovať nové letáky pridávané denne a dokonca vyhľadať si aj aktuálne zľavy. Po nainštalovaní aplikácie sa vám zobrazí ponuka krajín, z ktorých si prajete sledovať novinky.

Samozrejme, zvolili sme si Slovensko a hneď na vrchu sa nám naskytol pohľad na jednotlivé kategórie obchodov. Teší nás prítomnosť sekcie “Obľúbené”, takže vašich najčastejšie navštevovaných predajcov budete mať stále poruke.

Množstvo letákov

Horná lišta slúži predovšetkým na vyhľadávanie obchodov. Po kliknutí na ikonku s polohou (vedľa lupy) môžete nájsť vaše mesto a k nemu aktuálne letáky. V spodnej lište potom vyhľadávate samotné dokumenty. Sme skutočne veľmi milo zaskočení, aké veľké množstvo letákov od všelijakých obchodov sa v Kimbino nachádza.

Po vybraní príslušného predajcu ihneď uvidíte ponuku letákov. Stačí na ne iba kliknúť a už pohodlne listujete medzi stranami priamo zo smartfónu. Aplikácia je zatiaľ dostupná iba pre zariadenia, bežiace na platforme Android. Používatelia iOS si aplikáciu zatiaľ neužijú.

Nápad nie je originálny

Aj keď je táto aplikácia v slovenčine, ide o jednu z viacerých aplikácií, ktoré ponúkajú možnosť letákov v mobile. Jednou z nich je napríklad “Letáky – akciové letáky, akcie a zľavy – Slovensko” či “Promotheus”. Tiež ste sa už mohli stretnúť s aplikáciami od jednotlivých predajcov, ktoré ponúkajú možnosť listovať v ich vlastnom PDF katalógu. Jedným z nich je napríklad Lidl.

Výhoda aplikácie Kimbino je teda v jej jednoduchosti. Lepšie povedané, nájdete tu zrejme všetkých predajcov a tým pádom už nie je nutné pozerať letáky v prehliadači alebo v oficiálnych aplikáciách obchodov.

Navyše, po zaregistrovaní sa do aplikácie, získate spomínanú možnosť zaradenia si obchodov do sekcie obľúbených. Z tejto kategórie budete následne dostávať upozornenia o dostupnosti nového letáku. Existuje aj webová stránka Kimbino, v ktorej nájdete letáky pre viacej krajín, ako v samotnej aplikácii. Vývojári ďalej sľubujú rozšírenie webu aj pre ďalšie štáty.

Podporujeme slovenské aplikácie

Tipom na slovenské aplikácie sa venujeme pravidelne. Nedávno sme sa venovali napríklad aplikácii Offero, ktorá predstavuje mobilný online bazár na Slovensku. Taktiež stojí za zmienku, že raz do mesiaca vychádza článok zo seriálu Najlepšie slovenské Android aplikácie, v ktorom môžete hlasovať za obľúbené aplikácie.

Na konci roka potom prebieha hlasovanie v ankete Android Code, ktorá oceňuje to najlepšie z našej krajiny. Dúfame tak, že o Kimbino budeme ešte v budúcnosti počuť.

 

10.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+