MojAndroid

Je ťažké zhodnotiť, ktorá verzia Androidu od jednotlivých výrobcov je najlepšia. Jednoznačne sa ale všetky značky snažia sledovať momentálne trendy, ktoré im zaručujú narastajúcu popularitu. Horúcou tematikou februára sa stal práve nový operačný systém MIUI 14 pre zariadenia Xiaomi. Na nedávnej konferencii spoločnosť zverejnila zoznam všetkých zariadení, ktoré v prvom kvartáli tohto roka dostanú aktualizáciu na MIUI 14.

Aké novinky ponúkne aktualizovaný operačný systém?

Jednou z menších zmien bude zosobnenie dizajnu. Hlavnú obrazovku si tak budete môcť prispôsobiť vlastných potrebám. Pribudne taktiež aj zaujímavý systém widgetov. Nová aktualizácia sa sústredila hlavne na vytvorenie voľného miesta. Systémové aplikácie tak zaberú menej úložiska. Vďaka automatickému pozastaveniu dlho nepoužívaných aplikácií sa bude šetriť aj medzipamäť. Taktiež by vás po novom malo otravovať menej systémových notifikácií.

porovnanie využitého úložiska systémových aplikácií
porovnanie využitého úložiska systémových aplikácií | Zdroj: Xiaomi

Následne vďaka novému spracovávaniu citlivých položiek priamo na vašom zariadení hrozí menšie riziko straty dôležitých údajov. Z nasnímaných obrázkov budete môcť rovno vybrať text. Pribúda aj lepšia synchronizácia medzi viacerými Xiaomi zariadeniami. Jednoduchým potiahnutím prsta budete môcť presunúť položky z jedného zariadenia na druhé bez akýchkoľvek komplikácií.

Zoznam zariadení, ktoré v prvom kvartáli roka 2023 prejdú na MIUI 14

  • séria Xiaomi 12, 12T, 12X a 12 Lite
  • Xiaomi 11T (aj Pro verzia), 11T Lite 5G (aj NE verzia)
  • Mi 11, 11i, 11 Ultra, 11 Lite
  • Redmi Note 11 Pro+ 5G
  • séria Redmi Note 10 (v rámci 5G a Pro)
zoznam zariadení ktoré dostanú MIUI 14
zoznam zariadení ktoré dostanú MIUI 14 | Zdroj: Miroslav Schwamberg
Náš tip
Séria Xiaomi 13 je tu a prichádza aj na Slovensko. Poznáme ceny a všetko, čo potrebujete vedieť

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+