MojAndroid

V španielskej metropole Barcelona práve prebieha globálne podujatie, na ktorom predstavila spoločnosť Xiaomi nové produkty.  Predstavené boli tri novinky. Ide o nový model inteligentných hodiniek, elektrickú kolobežku so systémom dvojitého odpruženia a tiež aj bezdrôtové slúchadlá. Spoločnosť nás prostredníctvom tlačovej správy informovala o funkciách, ktorými produkty disponujú.

Xiaomi Watch S1 Pro

Nové hodinky, ktoré spoločnosť predstavila sa nesú v elegantnom duchu. Na prvý pohľad vyzerajú ako klasické ručičkové hodinky, no poskytujú 1,4-palcový AMOLED displej, ktorý je doplnený zafírovým sklíčkom, ktoré chráni displej pred poškriabaním. Na bočnej strane nájdeme otočnú korunku, ktorá dodáva hodinkám elegantný dizajn.

Displej vám spestrí až 100 dostupných ciferníkov, z ktorých si určite každý vyberie. Spoločnosť sľubuje bezproblémovú plynulosť obrazovky a taktiež aj jednotný dizajn používateľského rozhrania. Okrem toho spoločnosť zvolila pokročilé synchronizačné schopnosti, ktoré zmenšujú oneskorenie prijímania notifikácií. Ak vlastníte Xiaomi smartfón, výhodou bude aj funkcia pop-up párovania, ktoré vám uľahčí párovanie a nastavenie hodiniek.

Xiaomi Watch S1 Pro
Xiaomi Watch S1 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Xiaomi Watch S1 Pro sľubujú až 14 dňovú výdrž batérie. Nabiť zariadenie dokážete z 0% na 100% za 85 minút prostredníctvom bezdrôtového nabíjacieho doku. Zaujímavosťou je, že len 10 minútové nabíjanie zabezpečí hodinkám až ďalšie dva dni života. Hodinky disponujú aj algoritmom potláčania šumu, vďaka ktorému budú vaše telefonáty plynulé a zrozumiteľné.

Hodinky sú ideálne aj pre športovcov, pretože sledujú viac ako 100 športových aktivít naraz. Nezáleží na tom, či ste začiatočník alebo pokročilý, spoločnosť vytvorila 10 programov pre bežcov. Môžete si vybrať medzi kombináciami beh a chôdza alebo zvoliť možnosť zameranú na spaľovanie tukov. Ak chcete zlepšiť kondíciu, režim na posilnenie zdravia srdca a pľúc bude pre vás ideálny. Sledovať budete môcť aj váš každodenný pokrok, ktorý hodinky zaznamenajú prostredníctvom zhromažďovania informácií z tréningov.

Xiaomi Watch S1 Pro
Xiaomi Watch S1 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zariadenie bude na Slovensku dostupné od 27. februára v dvoch farebných kombináciách. Vybrať si budete môcť medzi strieborným puzdrom s hnedým koženým remienkom a čiernym puzdrom s čiernym remienkom. Ten je vyrobený zo špeciálneho fluorokaučukového materiálu. Za inovatívnu novinku zaplatíte 329 €.

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

Druhou predstavenou novinkou je nová elektrická kolobežka, ktorá má zabezpečiť plynulú a bezpečnú jazdu aj v náročnejších terénoch. Ponúka systém dvojitého odpruženia a taktiež aj zvýšený podvozok. Kolobežka je vybavená 10-palcovými pneumatikami Xiaomi DuraGel, ktoré zabraňujú ich prepichnutiu. Novinka unesie až 120 kg a poskytuje plošinu s veľkosťou 880 cm². Rukoväť je oproti predošlým modelom rozšírená a jej dĺžka je až 490 mm.

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra
Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

O všetky funkcie sa stará jej hliníkové telo, ktoré je odolné voči korózii. Vďaka vylepšeným funkciám dokáže skúter dosiahnuť rýchlosť až 25 km/h. Prevodový motor poskytuje maximálny výkon až 940 W a spolu s ultra výdržou batérie dokážete na kolobežke prejsť až 70 kilometrov. Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra dokáže bez problémov zvládnuť cestu so sklonom až 25%. Novinka poskytuje aj stupeň odolnosti IP55 a na Slovensku bude dostupná v priebehu apríla.

Xiaomi Buds 4 Pro

V neposlednom rade spoločnosť predstavila aj nový model bezdrôtových slúchadiel, ktoré prinášajú vylepšený dizajn. O zážitok z počúvania hudby sa stará technológia LDAC od spoločnosti Sony. Vďaka nej dokážu slúchadlá preniesť dáta s rýchlosťou až 990 kb/s. Podporujú taktiež bezdrôtový zvuk Hi-Res Audio. Vďaka schopnosti potláčania šumu s hĺbkou až 48 dB dokážu slúchadlá izolovať okolitý zvuk.

Xiaomi Buds 4 Pro
Xiaomi Buds 4 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Slúchadlá prichádzajú na trh v puzdre v štýle “vesmírnej kapsule”, ktoré poskytuje viacero magnetov, ktoré zabezpečujú bezpečné uloženie slúchadiel. Do ucha vám sadnú vďaka mäkkým koncovkám, ktoré sú vyrobené z LSR materiálu a dostupné budú v troch veľkostiach. Taktiež si budete môcť vybrať z dvoch farieb a to zlatá a čierna.

Zaujímavosťou je funkcia Dimensional audio, ktorá rozpoznáva vaše pohyby hlavy. Na základe toho dokážu slúchadlá upraviť zvuk podľa priestorového umiestnenia. Takto budete mať zo sledovania filmov alebo počúvania hudby realistický zážitok. Xiaomi Buds 4 Pro vydržia na jedno nabitie až 9 hodín. Po ich vložení do nabíjacieho puzdra spoločnosť sľubuje až 38 hodinovú výdrž. Nabiť ich dokážete jednoducho prostredníctvom bezdrôtového nabíjania.

Xiaomi Buds 4 Pro
Xiaomi Buds 4 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nastavenia zvuku si budete môcť jednoducho upraviť v aplikácii Xiaomi Earbuds, ktorá je dostupná na stiahnutie v obchode Google Play. Tá vám poskytne špeciálne personalizované funkcie ako napríklad režimy ANC, režimy transparentnosti a tiež aj možnosť pripojenia dvoch zariadení naraz. Nové slúchadlá si na Slovensku budete môcť kúpiť už v apríli tohto roku.

Náš tip
Motorola Defy 2 a Motorola Defy Satellite Link sú novinky s podporou satelitného pripojenia

26.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+