MojAndroid

Žijeme v časoch, kedy skoro každý z nás chce väčší a väčší displej na svojom smartfóne. Našťastie ešte stále existujú zariadenia ako Jelly 2 pre tých, ktorí hľadajú menší, či až veľmi malý displej na mobilnom zariadení. Presne táto skupina väčšinou vyhľadáva zariadenia ako Galaxy S10e alebo iPhone SE.

Aby bol výber pestrejší, existuje aj iná voľba. Tou je smartfón spoločnosti Unihertz, ktorá začína s predajom spomínaného najmenšieho 4G smartfónu s menom Jelly 2 – informuje web gizmochina.com

Ten by mal bežať na najnovšom Androide 10. Zaujímavosťou je to, že zariadenie bolo predstavené ako Kickstarter, pričom za veľmi krátky čas nazbieralo podporu nie len požadovaných 50 000 dolárov, ale až cez 670 000 dolárov.

Jelly 2 najmenší 4G smarfon
Zdroj: Kickstarter Jelly 2

Smartfón je vybavený displejom s veľkosťou 3 palce a rozlíšením 480 x 854 pixelov. Celé zariadenie bolo pri vývoji vedené podmienkou čím menšie tým lepšie. Poháňané bude procesorom MediaTek Helio P60, RAM by mala byť až 6 GB. Interná pamäť bude mať nečakane veľkú kapacitu až 128 GB.

Spoločnosť taktiež potvrdila plnú podporu systému GPS spoločne s ďalšími 5 typmi senzorov pre lepšie určovanie polohy. Aby toho nebolo málo, tak na zadnej strne zariadenia sa nachádza snímač odtlačkov prstov, ktorý môže spôsobovať pár problémov pri veľkosti tohto zariadenia.

Jelly 2 znie ako podarený smartfón

Čo by to bol za smartfón, keby nemal fotoaparát? Tak práve tento najmenší svojho druhu má dokonca až dva, jeden 8 MP, ktorý sa nachádza vpredu. Ten druhý je na zadnej strane a má až 16 MP.

Jelly 2 najmenší 4G smarfon
Zdroj: Kickstarter Jelly 2

Ako sme už vyššie spomenuli, bude bežať na Androide 10 a batéria, ktorá bude celé zariadenie živiť, má kapacitu 2000 mAh.

Počiatočná cena zariadenia bola len 129 dolárov (110 €), no neskôr ju zmenili na 200 dolárov (171 €). Za plnohodnotný smartfón to nie je vôbec veľa, no povedzme si úprimne. Asi to nebude vaše primárne zariadenie.

Nová spoločnosť?

Prekvapivo nie, dokonca je to až piate zariadenie, ktoré kedy predávali. Ich prvé 4 zariadenia boli Jelly, Atom, Titan a Atom XL, ktorých vraj dodali až 30 tisíc kusov ku zákazníkom do 70 krajín.

26.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+