MojAndroid

iRobot je snáď najznámejší výrobca robotických vysávačov na svete. V ponuke má základné modely za nízku cenu, ale aj špičkovo vybavené vysávače, ktoré stoja nad 1000 eur. Medzi ich hlavné prednosti patrí kvalita vysávania, ale aj aplikácia iRobot Home. A práve tá teraz dostala významnú aktualizáciu. Výrobca nás o nej informoval prostredníctvom tlačovej správy.

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, ktoré si v tomto článku predstavíme, sú dostupné v najnovšej verzii aplikácie, zároveň musíte mať aktualizované aj samotné roboty na ich najnovšiu softvérovú verziu (22.29.03). Inak vám fungovať nebudú.

Jednoduché preskočenie miestnosti, v ktorej robot upratuje

Dizajn aplikácie zostal zachovaný, čo je len a len dobre, pretože stále je maximálne prehľadná a jednoduchá. Aj napriek tomu, že nové funkcie v nej neustále pribúdajú. Jednou z nich je teraz aj možnosť preskočiť vysávanie konkrétnej miestnosti.

Táto funkcionalita sa zíde vtedy, keď prídete domov a robot je práve v procese vysávania, no motá sa vám pod nohami napríklad v obývačke. Stačí otvoriť aplikáciu, ťuknúť a vysávač sa ihneď presunie do ďalšej miestnosti. Táto novinka je dostupná pre modely i7, j7, s9 a robotický mop braava jet m6.

Úprava mapy už po prvom vysávaní

Robotické vysávače si automaticky ukladajú mapu miestností, v ktorých upratovali. Doteraz bolo štandardom, že potrebovali približne 2-3 vysávania na to, aby vám ponúkli možnosť upraviť si Smart mapu vašej domácnosti. To znamená, že ste si mohli upravovať miestnosti, pridávať oblasti upratovania, prípadne zóny, kam robot nesmie. Teraz to je možné už po prvom vysávaní či mopovaní.

Samozrejme, jedno vysávanie na perfektné skompletizovanie nestačí, robot sa bude každým novým upratovaním zlepšovať a miestnosti budú stále detailnejšie. Stále sa odporúča dokončiť plné mapovanie a miestnosti upraviť až potom, no už to nie je nevyhnutné. Táto novinka je k dispozícii pre modely i7, j7, s9 a m6.

Čistenie pri rozpoznaných objektoch

Roboty od iRobot sú inteligentné a inteligentná je aj aplikácia. Okrem toho, že si v mape môžete vytvárať vlastné zóny upratovania, dokáže vám automaticky ponúknuť ďalšie. Roboty vedia po novom navrhnúť čistenie v okolí nových objektov. Rozpoznajú pece a krty (i7, j7, s9, m6), ale aj misky pre domácich miláčikov a smetné koše. Táto funkcia je k dispozícii len pre model j7.

iRobot Roomba j7+
iRobot Roomba j7+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Robotický mop braava jet m6 zase po novom rozpozná WC a umývačku riadu. Doteraz boli roboty schopné rozpoznať napríklad jedálenský stôl či pohovku a po niekoľkých čisteniach automaticky navrhli pridať zónu čistenia. Teraz sa tieto predmety rozšírili o ďalšie, ktoré sme spomenuli vyššie.

iRobot Roomba j7 sa dokáže vyhnúť novým objektom

Roomba j7 nie je síce najdrahším robotickým vysávačom v ponuke výrobcu, no určite je najinteligentnejší. Vpredu sa nachádzajú kamery, vďaka ktorým dokáže rozpoznať predmety pred sebou a elegantne sa im vyhnúť. Už žiadne zamotané káble či rozotreté exkrementy vašich domácich miláčikov.

Výrobca teraz pridal ďalšie predmety, ktoré je robot schopný rozpoznať. Po novom sa dokáže vyhnúť aj psom či mačkám, ruksakom, miskám pre domácich miláčikov, smetným košom a hračkám pre domácich miláčikov.

iRobot Home
iRobot Home
Developer: iRobot
Price: Free
  • iRobot Home Screenshot
  • iRobot Home Screenshot
  • iRobot Home Screenshot
  • iRobot Home Screenshot
  • iRobot Home Screenshot
  • iRobot Home Screenshot
  • iRobot Home Screenshot
Náš tip
Vyberáme najlepšie robotické vysávače za cenu okolo 300 eur
7.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+