MojAndroid

Na povrch vyšli pomerne znepokojivé skutočnosti. Populárna sociálna sieť TikTok údajne zaznamenala veľký únik dát. Ukradnutý mal byť zdrojový kód a citlivé používateľské údaje.

Mohlo by vás zaujímať:

Stať sa tak malo ešte v priebehu minulého týždňa. V piatok vytvorila hackerská skupina s názvom AgainstTheWest novú tému na jednom z hackerských fór, pričom uviedla, že prelomila ochranu aplikácií TikTok a WeChat, informoval Bleeping Computer.

tiktok titulka
TikTok | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Skupina tvrdí, že získala viac ako 2 miliardy záznamov s celkovou veľkosťou približne 790 GB. A to je už poriadny úlovok. Záznamy mali obsahovať používateľské dáta, štatistiky, softvérové kódy, autorizačné tokeny a podobne.

TikTok tvrdí, že žiadny hackerský útok nenastal

Pre portál Bleeping Computer sa vyjadrila aj samotná sociálna sieť TikTok. Tvrdí, že tieto informácie nie sú pravdivé a že žiadny hackerský útok nezaznamenala. Používateľské dáta sú vraj v bezpečí a nič neuniklo.

“Toto je nesprávne tvrdenie. Náš bezpečnostný tím prešetril toto vyhlásenie a zistil, že predmetný kód úplne nesúvisí so zdrojovým kódom servera TikTok, ktorý nikdy nebol zlúčený s údajmi WeChat.”

WeChat sa k týmto tvrdeniam zatiaľ nevyjadril, ten však v našich končinách veľmi populárny nie je. Úplne iné je to v domovskej Číne, kde je WeChat doslova aplikáciou na všetko.

Theverge uvádza, že väčšina z “ukradnutých” údajov v skutočnosti ukradnutá nebola. Má totiž ísť o údaje, ktoré sú verejne dostupné a boli nazhromaždené hackerskou skupinou. Medzi týmito dátami ale nie sú žiadne citlivé používateľské údaje.

Náš tip
IFA 2022 naživo z Berlína: To najzaujímavejšie, čo bolo možné vidieť
6.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+