MojAndroid

Spoločnosť Apple je známa tým, že jej produkty nebývajú veľmi kompatibilné s konkurenciou a vytrvalo sa bráni štandardom. V prípade svojej komunikačnej aplikácie iMessage dlho čelila tlaku Googlu na pridanie podpory RCS správ. A podľa portálu 9to5Mac mu už budúci rok podľahne.

RCS nahradí SMS a MMS

Vo vyhlásení pre 9to5Mac hovorca spoločnosti Apple uviedol, že spoločnosť neskôr v budúcom roku pridá podporu pre RCS Universal Profile, čo je štandard, ktorý v súčasnosti vydáva asociácia GSM. RCS Universal Profile ponúkne lepšiu interoperabilitu v porovnaní s SMS alebo MMS a bude fungovať spolu so službou iMessage.

Google Správy - RCS ukážka
RCS | Zdroj: 9to5Google.com

RCS prináša mnoho funkcií pre multiplatformové zasielanie správ medzi zariadeniami iPhone a Android. Patrí medzi nich napríklad potvrdenia o prečítaní, indikátory písania, posielanie obrázkov a videí vo vysokom rozlíšení a ďalšie funkcie. Zároveň poskytne používateľom možnosť zdieľať svoju polohu s ostatnými ľuďmi v konverzáciách. Na rozdiel od bežných SMS môže RCS fungovať aj cez mobilné dáta alebo Wi-Fi.

iMessage bude naďalej exkluzívny

iMessage bude naďalej platforma na odosielanie správ medzi používateľmi iPhone. RCS bude v iPhonoch alternatívou SMS a MMS a bude existovať oddelene od iMessage. SMS a MMS budú v prípade potreby aj naďalej dostupné ako záložné riešenie, ale primárne budú iPhony používať RCS štandard. iMessage tak stále nebude otvorené iným platformám, ale aj tak ide o posun vpred k väčšej kompatibilite medzi platformami.

Apple iPhone 15 Pro
Apple iPhone 15 Pro

Jediným Android smartfón kompatibilný s iMessage by mal byť naďalej len Nothing Phone (2). Jeho výrobca zabezpečí kompatibilitu cez aplikáciu Nothing Chats, ktorá využíva platformu od americkej spoločnosti Sunbird. jej riešenie spočíva v spustení Apple ID účtu  na vzdialených počítačoch Apple Mac Mini.

Náš tip
Nadstavba ColorOS 14 od OPPO prichádza oficiálne v globálnej verzii

 

17.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+