MojAndroid

Na trhu s tabletmi, kde zúri boj o každého zákazníka, neustále pribúdajú noví výrobcovia, ktorí chcú v tomto segmente zaujať. Asi každý z nás pozná jedného z najväčších výrobcov procesorov, spoločnosť Intel. Možno sa pýtate, ako je možné, že takýto gigant sa ešte nepripojil ku kolosu ako je Android. Pravdou je, že ostával v tichosti, v pozadí všetkého diania – až doteraz!  
Intel ma plán pre výrobu nových Android tabletov – tzv. PRC Plus, ktoré budú vybavené najnovším Anroid Honeycomb a mohli by byť dostupné v treťom qvartáli tohto roka. Takýto tablet by mal byť samozrejme vybavený aj procesorom Intel, ktorým chce získať výkonnostnú prevahu nad tabletmi s procesormi na báze ARM a zvýšiť tak používateľský komfort používania Honeycomb tabletu. Podľa novín Digitimes trvali rokovania medzi Google a Intel viac ako jeden a pol roka. Intel však tieto správy zatiaľ nepotrvdil. Nuž a aby Intel zaujal viac výrobcov pre produkciu PC tabletov s ich procesorom, plánuje každý vyrobený tablet dotovať desiatimi dolármi, čo by výrobcom aspoň trochu pomohlo pokryť vlastné náklady na výrobu.

Uvidíme, čo inovatívne prinesie spoločnosť Intel do sveta Androidu. Musím uznať, že myšlienka vlastniť tablet s procesorom od Intelu je naozaj lákavá ;).

 

15.4.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+