MojAndroid

Instagram je aplikácia, ktorá vzbudila u používateľov Androidu isté nadšenie, naopak, používatelia iOS prišli o svoju „domnelú jedinečnosť“, keď sa aplikácia objavila aj pre platformu Android. Počuli sme o falošnom Instagrame, ale aj o akvizícií spoločnosti Instagram a Facebook.

Táto aplikácia je čoraz viac populárna, raketový štart na Androide znamenal 1 milión používateľov za jeden deň, a každý týždeň získava 5 miliónov používateľov. Nie je preto nič čudné, že aplikácia Instagram dosiahla ďalší z míľnikov a to 50 miliónov používateľov aplikácie Instagram. Tlačové centrum spoločnosti stále uvádza však len 30 miliónov registrovaných používateľov.

Práve spojenie aplikácie Instagram a Facebooku zabezpečilo popularitu aplikácie Instagram medzi používateľmi. Facebook vymenil aplikáciu za 300 miliónov dolárov v hotovosti a 23 miliónov akcií, ktoré budú voľne obchodovateľné už čoskoro. Celkový obchod predstavoval až 1 miliardu amerických dolárov.

Zdroj: CNET, Instagram

Instagram
Instagram
Verzia 1.0.6 (20. 4. 2012)
Veľkosť 13 MB
2.2+

Zadarmo

4.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+