MojAndroid

Populárna služba Instagram zaznamenala pomerne zvláštnu anomáliu. Niektorí používatelia sa nevedia prihlásiť do svojich používateľských účtov. Tento problém sa začal objavovať začiatkom tohto augusta. Používateľský účet je náhle odhlásený a opätovné prihlásenie nie je možné. Po pokuse o prihlásenie však už používateľské meno ani profilová fotografia neexistuje. Zanikne tiež e-mailový účet a telefónne číslo, s ktorým bol účet prepojený.

Náš tip
Facebook a Instagram prináša nový nástroj na kontrolu času stráveného v týchto aplikáciách
Náš tip
Instagram konečne pracuje na bezpečnejšej autentifikácii na báze tokenov

Instagram a problém pri prihlásení

“Na Twitteri sa za posledných 24 hodín vyskytlo viac ako 100 takýchto typov hlásení. Podľa údajov analytickej platformy Talkwalker sa za posledných 7 dní zverejnilo viac ako 5 000 tweetov z 899 účtov, v rámci ktorých sa spomína tento problém Instagramu. Mnohí z týchto používateľov sa zúfalo domáhajú odpovede a pomoci prostredníctvom Twitter účtu služby Instagram.”

Po tom, ako bol váš účet napadnutý, sa obvykle zmení profilová fotografia na obrázok Disney alebo Pixar, pričom e-mailová adresa spárovaná s účtom sa zmení na určitú neznámu ruskú adresu. Zatiaľ nepoznáme prípadné riešenie pre už napadnuté účty. Ak chcete ochrániť váš účet pred napadnutím, je dobré využívať dvojfaktorovú autentifikáciu. Iste, ani tento prvok nezaručí stopercentnú ochranu pred zraniteľnosťou, rozhodne však pomáha k zvýšenej ochrane vášho účtu.

“Dodatočné bezpečnostné opatrenie nepomohlo používateľovi menom Chris Woznicki, ktorý používal dvojfaktorovú autentifikáciu v čase, keď bol jeho účet pred desiatimi dňami napadnutý. Woznicki hovorí, že Instagram mu poslal bezpečnostné e-maily, ktoré mu oznámili, že e-mailová adresa na jeho účte bola zmenená (na spomínanú ruskú adresu) a dvojfaktorová autorizácia bola zakázaná. V čase, keď videl tieto správy už bolo príliš neskoro. Stratil prístup k svojmu účtu, ktorý mal 660 sledovateľov. Iní hlásili podobné prípady.” – informuje server Mashable.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+