MojAndroid

Android P by mal v rámci systému priniest podrobnejší prehľad o čase, ktorý používateľ na danom zariadení strávi. Otázkou ostáva, na koľko zariadení sa nový Android P dostane. Svoju alternatívu prináša teraz aj služba Facebook resp. Instagram.

Náš tip
Watch Party: Facebook spúšťa novú službu na báze streamu v skupinách
Náš tip
Facebook, Google, Twitter a Microsoft chcú spolupracovať. Cieľom je prenos dát medzi aplikáciami

Facebook a Instagram | Nové nástroje

Spoločnosť Facebook predstavuje trojicu nových nástrojov. Pôjde konkrétne o nový informačný panel, ktorý zobrazí vašu aktivitu, nebude chýbať možnosť obmedziť upozornenia z daných aplikácií či denné pripomienky. Tvorca tvrdí, že na týchto nástrojoch spolupracoval s odborníkmi na rozvoj duševného zdravia, akademickými pracovníkmi či organizáciami a svoju úlohu zahral aj vlastný výskum Facebooku.

Informačný panel je akousi križovatkou pre všetky tieto nové nástroje. Ukazuje každému používateľovi to, ako často je na Facebooku alebo Instagrame. Zobrazí tiež priemerný čas za deň a kliknutím na ľubovoľnú položku sa používateľovi zobrazí čas strávený v danej časti. Pod týmto panelom bude k dispozícii pripomenutie resp. nastavenie denného limitu. Tento limit je možné zrušiť, zmeniť resp. upraviť podľa aktuálnych predstáv.

Náš tip
Na Instagrame už uvidíte, kto je momentálne online
Náš tip
Instagram testuje vo svojich príbehoch reakcie podobné Facebooku

Nové nástroje by mali byť k dispozícii v nastaveniach Facebooku resp. na Instagrame. Nájdete ich v časti “Vaša aktivita” resp. “Váš čas na Facebooku.” Využili by ste takéto nástroje na kontrolu času stráveného v rámci aplikácie? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+