MojAndroid

Vo svete, kde sa platformy sociálnych médií neustále vyvíjajú a znovu objavujú, Instagram prichádza s novou sociálnou sieťou. Cieľom novej aplikácie je preklenúť priepasť medzi Instagramom a Twitterom, pričom kombinuje najlepšie funkcie oboch platforiem, informuje 91mobiles.

Nový “Twitter” využíva vizuálnu príťažlivosť a užívateľsky prívetivé rozhranie Instagramu a kombinuje ho s stručnou povahou Twitteru v reálnom čase. Používatelia tak môžu komunikovať pomocou krátkych statusov, takmer identicky ako na populárnej sociálnej sieti. Instagram dúfa, že týmto spojením uspokojí širší okruh používateľov, ktorí túžia po textovom rozprávaní príbehov a rýchlych a okamžitých interakciách.

Čo očakávať od tohto počinu?

  • Umožní písať až 500 znakov dlhé statusy
  • Okrem textu má byť možné pridávať aj fotografie a videá v maximálnej dĺžke 5 minút
  • Dostane klasický feed s príspevkami vašich followerov a odporúčanými príspevkami
  • Aj používatelia iných aplikácií môžu nájsť a vyhľadať váš účet
  • Nebude chýbať ani integrácia s Instagramom, váš účet sa ihneď zosynchronizuje
  • Rovnako sa vám prenesú aj už existujúci sledovatelia
  • Konkrétny dátum spustenia ešte nepoznáme, no hovorí sa o konci júna
instagram
Takto by mala nová aplikácia vyzerať | Zdroj: 91mobiles

Synchronizácia prebehne aj na strane ochrany osobných údajov. Ak ste už v minulosti niektoré účty na Instagrame zablokovali, nebudú sa vám zobrazovať ani v novej aplikácii. Rovnako to platí aj pre blokovanie určitých slov či hashtagov. Nemá chýbať ani dvojfaktorová autentifikácia, či nahlasovanie spamu a blokovanie účtov.

Ostáva nám len počkať na oficiálne predstavenie aplikácie, ktoré je už takpovediac za dverami. Prednedávnom však Instagram vypínal jeden svoj podobný, no neúspešný projekt. Ten mal názov Threads (Vlákna), a predstavoval akési prepojenie len so svojimi blízkymi priateľmi.

Náš tip
Do Android Auto sa vráti obľúbený widget, ktorý zmizol s novým dizajnom

6.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+